Sponsor Reklam-5
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
 • 2 gönderen TTS
 • 1 gönderen aga_0074

Konu: Melekler

 1. #1
  Status
  Offline
  TTS
  TTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Azimli Defineci
  Erkek Şubesi
  Üyelik tarihi
  30.11.2013
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  172
  Tecrübe Puanı
  15
  OTOMATİK REKLAM

  Standart Melekler

  Meleklerin Varlığının İspatı
  Kur’an-ı Kerim’de geçen bazı ayet-i kerimeler melaikenin varlığını ispat eder. “O gece melekler ve ruh (Cebrail) Rablerinin izniyle her bir iş için peyderpey inerler” Bununla beraber melaikenin varlığı, yeryüzünde insanların, hayvanların ve diğer tüm canlıların vücudu kadar açık ve nettir.
  Dünyaya baktığımız zaman dünyanın çok çeşitli canlılarda dolu olduğunu görürüz. Bazı canlılar denizlerde, bazıları karalarda yaşar. Balıkların karada veya kedilerin denizde yaşaması mümkün değildir. Her canlı kendisine uygun şartlarda yaşayabilir. Üstün kabiliyetlerle donatılmış olan insan da diğer canlıların hayat şartlarına uyum sağlayamaz. Ancak insan gerekli aletleri kullanarak belirli bir süre için denizaltında kalabilir.
  Etrafımızda binlerce çeşit canlıyla dolu: Buzullarda yaşayanlar, çöllerde hayat sürenler, oksijenini kullananlar, etçil canlılar, otçullar, sürüngenler, uçarak hareket edenler, suda yüzenler ve daha sayamadığımız birçok canlı. Allah (cc) her ortam şartlarında yaşayabilecek canlılar yaratmıştır.
  Okyanuslardaki hayat henüz keşfedilmeden önce, okyanuslardaki hayatı inkarla başka gezegenlerdeki hayatları inkar etmek arasında bir fark yoktur. Denizlerde boğulmadan yaşayabilen canlılar olduğu gibi, ateşte yanmadan yaşayabilen canlılarda olabilir. Bu tür bir canlı için en uygun ortam dünya değil güneş ve yıldızlar olabilir. Allah (cc) bu dünyayı yaratmış, insanları bu gezegenin hayat şartlarında yaşayabilecek şekilde yaratmıştır. Diğer gezegenlerde ve uzayda hatta güneşte yaşayabilen canlıları yaratmak Kadir-i Mutlak olan Allah (cc)’ın kudretine ağır gelmez. Bu dünyayı bu kadar çeşit canlıyla ve o canlıların en güzel şekilde hayat sürebilmeleri için donatan Allah (cc) diğer gezegenleri başıboş bırakır mı? Dolayısıyla kendi hayat şartlarımızla diğer gezegenleri de değerlendirip orada hayatın olmadığını kabul etmek doğru değildir.
  Yeryüzü yıldızlara ve diğer gezegenlere nispetle bu kadar küçük olmasına rağmen içinde bu kadar çeşitli ve şuurlu canlılar yaşamaktadır. Küçüklüğüyle beraber içerisinde binlerce çeşitli canlı yaşar. Dünyada çeşitli canlılar ve çeşitli yaşam şekilleri vardır. Oysa dünya güneş sistemindeki gezegenlerden sadece biridir. Bu kadar küçük olmasına rağmen içerisinde bu kadar çok çeşit canlılığı barındırır. Her bahar mevsiminde bitkiler yeniden dirilir. Yeryüzü adeta bayram yerine döner, baharda tabiat rengarenk elbisesini giyer. Yaşlanan canlılar yeryüzünü yeniden doğuşlara bırakır ve yeni gelen canlılara yer açarlar. Allah (cc) dünyayı muazzam bir nizam ve intizam içinde yaratmıştır. Peki Allah (cc) dünyada bu kadar çok canlı yaratmış, dünyadan çok daha büyük yıldızlarda ve gezegenlerde oraların hayat şartlarında yaşayabilecek canlılar yaratamaz ve yaşatamaz mı? Elbette ki Hakim-i Mutlak olan Allah (cc) o gezegenlerde yaşayabilen melekleri ve ruhani varlıkları yaratmış ve yaşatmaktadır. Allah (cc) bu dünyayı bu kadar çeşitli canlıyla donatmış diğer gezegenleri, galaksileri ve yıldızları da meleklerle donatmıştır.


  Radmin ve aga_0074 bunu beğendiler.

 2. #2
  Status
  Offline
  aga_0074 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Öğretici Defineci
  Üyelik tarihi
  20.04.2008
  Yer
  DİYARBAKIR_AMED
  Mesajlar
  4.878
  Tecrübe Puanı
  360
  OTOMATİK REKLAM

  Standart

  harika ve muhtesem makale....aslinda apacik olarak peygamber efendimiz sav. sanirim bedir savasinda yanlis hatirliyorda olabilirim gokten bin melek indi...
  TTS bunu beğendi.
  **İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK**

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Denizli-öpüşen melekler müzeye teslim edildi
  By redkit in forum MÜZELER VE ANTİKALAR HAKKINDA BİLGİLER
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 18.10.2011, 13:20

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define İşaretleri

Evde Ek İş İlanları