Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) nin genel seçimler öncesi 100 günlük icraat listesinde yer alan öğretmene, imama, polise 3600 vaadi gerçekleşecek mi? Tüm gözler şuan bu yasaya çevrilmiş durumda. Peki 3600 verilirse ne olur kardeşim 3600 emekliliği gelmiş memurun işine yarayacak belki. Yada ben yanlış düşünüyorum.

Neden mi iyi okuyun;

Gerçekçi olmak gerekirse ben 24 yıllık memurum. Emekliliğime nasipse 2 yıl kaldı. Bu 3600 tamam bana yarayacak belki ama teşkilatın çoğu genç memur sanırım 3600 onlar için en az 10-15 sene sonra faydası olacak oda olacaksa tabii ki. (2008 muhabbeti dönüyor onun için acaba dedim)

Benim nacizane düşüncem 3600 verilecekse de teşkilata ufak bir ek zam verilebilirdi ve genç memur arkadaşlarında gönlü alınabilirdi. Şunu da düşünebilirim belki bütçe zorlandı veya zorlanacaktı o yüzden ek zam düşünülmemiş olabilir.


Tamam her şey para değil devletimin bekaası her şeyden önemlidir ama borç da dağları aştı be babacan. Eksi 1000-2000 lerdeyiz. Tek maaşla üniversitede çocuk okutuyorum, devlet karşılıksız kredi vermiyor, yurt desen 300 tl aylık veriyoruz.

İşin eleştiri kısmına değinecek olursak ise;

Bu 3600 ek göstergeyi Askeriye 1994 veya 1995 yılında aldı, o günden bu yana Emniyet Teşkilatı eşit iş yaptığı askeriyeye verilen bu hakkı istiyordu ama ne hikmetse hiçbir hükümet bunu vermeye yanaşmadı sebebi ne onu hiç bilmiyoruz. Belkide her seçimde seçim yatırımı olarak kullanılabilecek ama bu vaat yerine getirilmese bile hiç kimsenin çıkıp ta sebebini soramayacaklarını bildikleri için olsa gerek. Çünkü teşkilat sahipsiz, öksüz çocuk gibi ortalıkta dolaşıyor deyimi yerindeyse.

Amir müdür kısmı altında arabası, ikişer şoförleri çocuğu okuldan alınır, okula bırakılır eşi işe bırakılır işten alınır, ha bunları hepsi yapmıyor ama bir çoğu bunu yaptırıyor be kardeş, 24 yıllık memuriyetimde gördüm bunları. Şimdi bu adam sırf 3600 neden vermediniz deyipte elindeki bu nimetlerden vazgeçer mi? Var mı öyle babayiğit? 5 parmağı geçmez ama onlarında sesi arka sokağa kadar ulaşır sonra oda kesilir.

Polis çok şey istemiyor insan gibi çalışma şartları istiyor, 2 koyun güdemeyecek bazı amirlerin iki dudağının arasından ikinci bir emre kadar çıkış yok demesi polisin zoruna gidiyor bee abiim. Yada ikinci bir emre kadar 12/12 çalışma düzeni getirilir. Bu ne abi hayırdır bu polisin karısı, çocuğu yok mu, anası babası yok mu yazıktır kul hakkına giriyorsunuz. Bunların hesabını veremezsiniz.

Ben rahat etmiyorsam poliste rahat etmesin zihniyetinde ne kadar amir, müdür var hesabını siz yapın ki bunu teşkilatta kime sorsanız yalanlamaz. Bakın bu söylediklerim herkesi kapsamıyor ama içlerinde adam gibi adamları da var, delikanlı olanları var ama bunlar azınlıkta be abii.

Herkes soruyor emekli olacak mısın diye hiç düşünmüyorum evet nasipse 1 dakika bile durmayacağım emekli olacağım diyorum şaşırıyorlar. Çalışılacak durum kalmadı babacan. Teşkilata polis olarak giremeyenler komiser yardımcısı olarak geldiler. Ne kadar komik değil mi. 3600 Gösterge Verilecek Zaman Çıkacak?) Halbuki bu teşkilat içerisinde ne gençler yetişiyor nice amiri müdürü cebinden çıkarır. Hatta benim gözümde hak eden ikisi komiser yardımcısı oldular ama nasıl oldular siz birde gidin onlara sorun. Kılı kırk yarmak deyimi onlar için geçerlidir kesinlikle. Bu işin torpilsiz asla yürümeyeceğini onlarda anladı tabii sevenleri de çoktu destek çıktı dayısı olanlar öyle kazandılar yoksa nerdeeee.

Yaa hepinizi seviyorum, devletimi seviyorum. Devletin polisi oldum kralı da caydıramaz. Bu vatan için ne canlar verildi, bir ben mi canımı vermeyeceğim. İşinize bakın bu halk 15 Temmuzda tüm dünyaya gösterdi neyin ne olduğunu rahatınıza bakın.

Yazı nereye geldi bee kalbini kırdığım varsa özür dilerim, hakkınızı helal edin ama içimi buraya dökeyim dedim be babacan. Her yerde yayınlamazlar bu tür yazıları o yüzden buraya yolladım, ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.