Facebook beğen (like) Düğmesini sitenize eklemek isteyebilirsiniz. Böylece çok daha kolay bir şekilde yazılarınızın tanıtımını yapabilirsiniz.

Bunlardan en önemlisi belki de eski facebook connect hizmetinden vazgeçilip bunun yerine Open Graph Protokolünün getirilmesi. Böylece facebook daha da sosyal olup tüm websitelerine ulaşacak ve çok daha detaylı istatistikler verebilecek.

Facebook beğen tuşunu eklemek için bize yol gösteriyor. Yapmamız gereken şey Facebook Developer sayfasında yer alan Like Button sayfasını ziyaret etmek.

Sayfayı ziyaret ettiğimizde bizi aşağıdaki gibi bir görüntü karşılayacak. Tek tek bunların ne olduğunu açıklayacak olursak.

URL to Like: Hangi sayfa için beğen düğmesi oluşturacağız buraya bunu yazıyoruz. Anasayfa için http://remixmuzikler.com adresini yazın. Eğer tüm yazılarınızda ilgili yazı için beğen düğmesinin çıkmasını istiyorsanız bunun nasıl yapılacağını da ayrıntılı anlatımda bulacaksınız.

Layout Style: Standart ve Button count diye iki seçenek var. Eğer standartı seçerseniz Beğen düğmesinin yanında bir de (Arkadaşların arasında bunu beğenen ilk kişi ol.) eğer daha önce beğenen varsa (Bunu bir kişi beğendi. Arkadaşların arasında ilk sen beğen.) gibi bir yazı çıkar.

button count’ u seçerseniz sadece beğen düğmesi ve kaç kişinin beğendiği bilgisi yer alır.

Show faces: İşaretli olursa yazıyı beğenenlerin profil resimleri beğen düğmesinin altında yer alır.

Width: Beğen düğmesinin genişliğini buradan belirtebilirsiniz.

verb to display: Beğen yada tavsiye et, seçim sizin

Font: seçim yapabileceğiniz birden fazla font bulunuyor.

Color schema: düğmenin farklı stilleri mevcut size uygun olanı seçin.

Son olarak get code düğmesine basın.

Bu hizmetin bize direk etkisi, facebook profillerinden alışık olduğumuz Beğen, Düğmesini kendi sitelerimize koyabilecek olmamız. Bunun için küçük bir html kodu yeterli: