Son günlerde ana haber bültenlerinde yoğun bir şekilde haberi yapılan Kemerburgaz daki metro istasyonu inşaatı alanında bulunan altınların kaçırıldığı yönündeki haberleri duyan duymayan tüm defineciler ilgisini bu yöne kaydırdı. Haberin hergün görsel ve yazılı basında çıkması halinde konunun baya büyüyeceği belirtilirken sizlere Kemerburgaz daki Definenin yerini söylemek isterdik ama tüm çıkan bu haberler şehir efsanesinden ibaret arkadaşlar.

Birbirini kandıranlar, dolandırılanlar, altının yerini ben biliyorum, haritası elimde şu kadar para verene haritayı vereceğim diyenini mi sorarsınız daha sayamadığım onlarca dolandırıcı taktiği bölgede kol geziyor. Tabii bizim saf vatandaşımız umut tacirlerinin tuzağına düşerek midyata pirinçe giderken evdeki bulgurdan da oluyor.

Buradan uyarıyoruz sakın haa sakın bu tür şehir efsanelerine inanıpta paranızı pulunuzu üç kağıtçılara, dolandırıcılara çakallara kaptırmayın. Yoksa işin sonunda üzülen yine siz ve aileniz olursunuz. Biz üzerimize düşeni yapalım yine de ben dolandırılmak istiyorum diyenlere yolu gösterelim.