Yaza pürüzsüz ve taptaze bir başlangıç yapmanız için selülitlerinizden kurtulmanız şart. Selülitleri yok etme ve yağ yakma özelliği ile bilinen guam yosun çamuru, ideal görüntüye ulaşmak isteyenlerin imdadına yetişiyor.


Guam Yosun Çamuru Nedir
Özel bir yosun çamurundan üretilen guam yosun çamuru, selülitlerinden kurtulmak isteyen İtalyan kadınlarının bir numaralı tercihi. Bu çamur vinçler yardımıyla okyanustan çıkartılıyor. Geminin güvertesine alınan bu özel yosunlar, 3 gün boyunca kurumaya bırakılıyor. Böylelikle yosunlar % 80 oranında suyunu kaybediyor. Kuruyup toz haline gelen yosunlar fabrikaya taşınıyor. Fabrikada guam toz yosununa, yeşil kekik ve çeşitli limon yağları eklenir. Sonrasında; kan dolaşımını artırmak için, vücuttaki ödemin azalması için,


Atkestanesi bitki özleri
Bitkisel mineraller
A vitamini
B2,C, K, magnezyum
Sıkılaştırıcı bitkisel yağlar
Önemli elementlerle harmanlanmış kil eklenir.

Guam yosun çamurunun oluşum hikâyesi böyle. İlk defa duymuş olanlara isim olarak biraz ilginç gelecek olan bu çamur, oldukça zengin bir içeriğe sahip. Sanırım Guam yosun çamuru nedir neye iyi gelir sorusunun cevabını aldınız.


Guam Yosun Çamuru Nasıl Uygulanır


İtalya Pavia Üniversitesi tarafından klinik deneylerle test edilmiş bu özel içerikli selülit kremini kullanmak oldukça kolay. Öncelikle cildinizi ölü derilerden arındırıp temiz hale getirin. Bunun için, duş alıp, cildinizi keseleyebilirsiniz. Sonrasında, dairesel hareketlerle guam yosun çamurunu selülitli bölgenize sürün. Bu maskenin hava ile temasını kesmek için, streç bir film ile kapatabilirsiniz.15-20 dakika bekledikten sonra, vücudunuzdaki yosun çamurunu temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki kez yapabilirsiniz.
Sizlere Guam yosun çamuru nedir neye iyi gelir sorusunun cevabını vermiş olsak da, selülitler estetik bir sorun olmaktan öte, bir sağlık problemidir. Bu nedenle bir uzmana görünüp, uygun tedavi şeklini belirlemelisiniz.