Sıcaklar cıvıl cıvıl bir ortam getirse de bunaltıcı bir etkiye sahiptir. Yaz aylarında insanlar sıcaklardan korunmanın yollarını ararlar. Bunun için birçok önlem alınır. Bunlar arasında klima, pervane, soğuk duş gibi sıcaklıktan korunmanın yollarını söyleyebiliriz. Bunların yanında birçok sıcaklıktan korunma ve sıcağın verdiği bunaltı karşısında serinleme yollarını bulabiliriz. İşte onlardan bazıları;Yazın Sıcaktan Korunmanın Yolları

Yaz Sıcağından Korunma Yolları;
- Sıcaktan korunmanın yolları arasında krem bulunmaktadır. Güneşin verdiği ışınlardan kremler sayesinde korunabilir vücudun sıcaktan korunmasını sağlayabiliriz.
-Uzmanların her zaman söylediği mümkün oldukça saat 10 ile öğlen 3 arası dışarı çıkılmamasıdır. Çünkü bu vakitlerde güneş yoğun bir şekilde olduğu için sıcaklık zarar verebilir.
-Genellikle açık hava alanı olan yerler tercih edilmelidir. Kapalı mekânları sıcaklığı daha da artıracaktır.
-Hafif yemekler tercih edilmelidir. Ağır yemekler sıcaklığı artırır. Ayrıca yağlı yemeklerden kaçınılmalıdır.
-İçerisinde bol su olan meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Erik, karpuz, kavun gibi serinletici özelliği fazla olan meyveler sıcaklığın karşısında etki gösterir.
-Tuzu fazla olan yiyecekler yemekten kaçınılmalıdır.
-Açık renkli elbiseler giyilmelidir. Açık renkli elbiseler güneş ısısını çok fazla çekmezler. Siyah, beyaz gibi tek renk elbiseler güneş ısısını daha çok vücuda çekeceği için sıcaklığı artırır.
-İnce elbiseler giyilmelidir. İnce elbiseler vücudun nefes almasını kolaylaştırır. Ayrıca dar elbiseler giyilmemesi de önemlidir.