Şifalı bitkiler tüketirken ve tüketmeden önce dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Kronik bir rahatsızlığı bulunan veya düzenli bir şekilde ilaç tedavisi gören kişilerin faydalanacakları şifalı bitkiler önceden uzman bir doktorla konuşmaları önemlidir. Bunun dışında gebe olan veya bebek emziren bayanların şifalı bitkileri kullanmadan evvel kesinlikle doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir. Son olarak bitkilerin barındırdığı şifalı madde oranı, yetiştiği bölge, iklim durumu ve hasat elde etme yöntemlerine göre farklılık gösterebileceğinden ve bireyin bünyesine göre değişik reaksiyon yaratabileceğinden, arzu edilen etki görülmediği taktirde farklı bir bitkiye geçilmesi önerilmektedir.

Şifalı bitkilerin ruhu sakinleştirme, endişe, gerilim ve stresi azaltma, sinir yorgunluğu ve menopoz belirtilerini rahatlatma, enerjiyi arttırma, uyarıcı, canlandırıcı, besleyici, kansızlık giderici, halsizlik ve yorgunluk giderici, uykuyu düzenleyici ve depresyondan kurtarıcı özelliklerinden faydalanmak içinde uzman bir psikolog kontrolünde bu şifalı bitkilerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Şifalı Bitkilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Şifalı bitkiler ile ilgili bu konuda araştırma yapmış kişilerin adı kullanılarak piyasaya çeşitli haplar, zayıflama ürünleri, hastalıklara iyi geldiği söylenen hap ve benzeri ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir. Şifalı bitkilerin hapları tüketmek yerine, doğal olarak bitkilerin kendileri tüketilmelidir. Şifalı bitkilerin iyi geldiği hastalıklar ile ilgili sadece şifalı bitkiler ile tedavi olmak büyük bir yanlıştır. Hastalığınız ile ilgili internette okuduğunuz bilgiler ile kendi kendinize tanı koymayınız. Şüphelendiğiniz bir hastalığınız var ise sağlık konusunda tek yetkili kişi olan doktorunuza danışınız. Unutmayınız ki ticari rant uğruna sağlığınız yerine sadece cebinizdeki paraya göz diken onlarca kişi vardır. Söz konusu sağlığınız olduğu için herhangi bir hastalığınızda ilk olarak doktorunuza danışınız, kullanmak istediğiniz şifalı bitkileri doktorunuza sorunuz, zayıflama hapı ve bu tür sağlığınıza zarar verecek ürünleri kullanmamaya özen gösteriniz. Şifalı bitkileri yardımcı olarak kullanınız, asıl tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Sağlıklı Günler Dileriz.