MASON-LÂİK MAŞALAR YERİNE ATATÜRKÇÜ PAŞALAR - 36
30 AĞUSTOS 2003 TÂRİHİNDE EMEKLİ OLACAK BÂZI PAŞALAR BU LÂĞIM HÜKÛMETE ÇOK SERT BİR MUHTIRA VERMEYE HAZIRLANIYORLARMIŞ!..

DEVİR TESLİM TÖRENLERİNDE KONUŞAN HURŞİT TOLON PAŞA, "TAKIYYEYİ GÖRÜYORUZ!" DEMİŞ... DAHA ÖNCE DE MİLLÎ GÜVENLİK KURULU SEKRETERİ KILINÇ PAŞA BİR-İKİ ÇIKIŞ YAPMIŞTI!... ŞİMDİ DE DİĞERLERİ BÖYLE ÇIKIŞLAR YAPACAK, TOPAÇ TAYYİB HÜKÛMETİNİN KULAĞINI BÜKECEKMİŞ!... BİRAZ GEÇ KALMADINIZ MI TONTON PAŞALAR??? ŞİMDİYE KADAR NERELERDEYDİNİZ???

BİR DUAMIZ VAR:

YARABBİ!.. YÜKSEK ASKERÎ ŞÛRA'NIN; ORDUDAN MASON, DÖNME, KÜRT, BÖLÜCÜ, CEPÇİ, SATICI, BATICI, KORKAK, PISIRIK SUBAYLARI, ALBAYLARI VE GENERALLERİ TEMİZLEDİĞİ 30 AĞUSTOS'U, BİZE NE ZAMAN GÖSTERECEKSİN???

NE ZAMAN ORDUMUZUN EN ÜST KADEMELERİNE ÖZ-BE-ÖZ TÜRK, GÖZÜNÜ BUDAKTAN SAKINMAZ, VATANPERVER KOMUTANLAR GEÇECEK?.. ALLAH'IM!.. PEYGAMBER OCAĞI'NIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE O GÜNLERİ GÖSTERMEDEN CANIMIZI ALMA!!!

BİZ TÜRK ORDUSUNU "PEYGAMBER OCAĞI" OLARAK GÖRÜRÜZ... TÜRK MİLLETİ'Nİ DE "ORDU MİLLET" OLARAK, İSLÂM'IN GÖNÜLLÜ MÜDÂFÎLERİ DİYE TANIMLARIZ... HAÇLI SEFERLERİNDEN BERİ (1096) İSLÂM'I KADINIYLA ERKEĞİYLE TÜRK MİLLETİ KORUMUŞTUR, ARAPLAR DEĞİL!..

ONUN İÇİN TÜRK MİLLETİ'Nİ ORDUDAN, ORDUYU DA İSLÂM'DAN AYRI GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR!..

GEÇ DE OLSA, ORDUNUN HÜKÛMETE MUHTIRA VERMESİ, YAKLAŞMAKTA OLAN FELÂKETİ ÖNLEMEK BAKIMINDAN SON DERECE BÜYÜK EHEMMİYETİ HÂİZDİR.

AMA BİZ DAHA ERKEN DAVRANALIM, DEDİK... ASLINDA MÜSLÜMAN TÜRK ORDUSUNUN, BU PEYGAMBER OCAĞININ, BU HACIBEKTAŞ VE ATATÜRK EMÂNETİNİN KILINA HALEL GELMESİNİ İSTEMEYİZ!.. ASKER HAKKINDA EN UFAK BİR KÖTÜ SÖZ, YÜREĞİMİZİ DAĞLAR... O YÜZDENDİR Kİ, UZUN SÜRE SABRETTİK, BİR ŞEY SÖYLEMEMEYE ÇALIŞTIK... TÂ Kİ, FOSGENERAL YOZKÖK, BU DOMALAK HÜKÛMETLE "ŞİİR GİBİ UYUM İÇİNDE" OLDUĞUNU AÇIKLAYINCAYA KADAR!...

ARTIK TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI!.. ÜLKE UÇURUMUN KENARINDA, VE ORDU HÂLÂ MOLADA!.. İKİDE BİRDE "ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ" DİYE ORTAYA ÇIKANLAR OLUYOR AMA, BOŞ!.. KASTEDİLEN "İLKELER" DE, "DEVRİMLER" DE LÂFTAN İBÂRET!.. VE LÂFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR, MEMLEKET ELDEN GİDİYOR!... ONUN İÇİN ASIL MUHTIRAYI ORDUYA VERMEK LÂZIM!.. VERMEZSEK, ORDUYU UYARMAZSAK VEBÂLİ BÜYÜK OLUR!..

BEYLER, PAŞALAR, KOMUTANLAR, SUBAYLAR, ASTSUBAYLAR, EMEKLİ SUBAYLAR, UYANIN!.. ATATÜRK'ÜN İLK İLKESİ HEPİNİZİN UNUTTUĞU İSTİKLÂL'DİR!.. ATATÜRK, MİLLÎ MÜCÂDELEYE "YA İSTİKLÂL, YA ÖLÜM!" DİYEREK BAŞLAMIŞTIR!..

ASLINDA BU İFÂDENİN BİLE ŞİMDİKİ KOMUTANLAR TARAFINDAN TAM ANLAŞILMADIĞI GÖRÜLÜYOR... BU, "BENİM İSTİKLÂLİMİ ELİMDEN ALMAYA KALKANLARI, BUNA ÂLET OLANLARI ÖLDÜRÜRÜM!.. ÖLDÜRMEYE GÜCÜM YETMESE, BU UĞURDA ÖLÜNCEYE KADAR MÜCÂDELE EDERİM," DEMEKTİR!..

YÂNİ, İSTİKLÂLİN ALTERNATİFİ MUTLAKA ÖLÜMDÜR, YA KARŞINDAKİ, YA DA SENİN İÇİN!.. İSTİKLÂL İÇİN ÖLMEYİ GÖZE ALMADAN ATATÜRKÇÜLÜK OLMAZ!..

O YÜZDENDİR Kİ, İSTİKLÂL İÇİN ÖLMEYİ GÖZE ALMAMIŞ ASKER OLMAZ!. HELE SUBAY, KOMUTAN HİÇ OLMAZ!.. OLAMAZ!.. OLMUŞSA EĞER, ORDUDA BİRŞEYLER BİR SÜREDİR YANLIŞ GİDİYOR DEMEKTİR!.

PEKİ, EN AZINDAN SON 23 YIL MESELEYE BÖYLE Mİ BAKILDI?.. ÖZALLAR, ÇİLLERLER, YILMAZLAR, ECEVİTLER, VE ŞİMDİ DE ERDOĞANLAR İSTİKLÂLİMİZİ GÜN BE GÜN KAYBETMEMİZE YOL AÇACAK KAANUNLAR ÇIKARTIRKEN, ANLAŞMALAR İMZÂLARKEN ONLARI EKARTE ETMEK, VEYA BU UĞURDA ÖLMEK İÇİN ORTAYA ATILMAK GEREKMEZ MİYDİ?..

ÖTE YANDAN GENE İKİDE BİRDE "LÂİK CUMHURİYET" İÇİN KOMUTANLAR TARAFINDAN NUTUKLAR ATILIYOR!.. AMA HİÇ BİRİNDE İSTİKLÂL ÜZERİNDE DURULMUYOR!..

BU NE DEMEKTİR, BİLİYOR MUSUNUZ?.. BİZİM FOSGENERALLERİMİZ VE KOFAMİRALLERİMİZ ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTÂBESİNİ BİLE ANLAMAMIŞLAR!..

ÇÜNKÜ O HİTÂBEDE CUMHURİYET KELİMESİ DÖRT DEFA GEÇER!.. AMA DÖRDÜNDE DE "İSTİKLÂL" KELİMESİYLE BİRLİKTE, VE ONDAN SONRA GEÇER!. HEM DE "LÂİK CUMHURİYET" DEĞİL, "TÜRK CUMHURİYETİ" OLARAK GEÇER!..

PEKİ, BU NE İFÂDE EDER?.. BU, İSTİKLÂL OLMADAN CUMHURİYET OLMAYACAĞINI İFÂDE EDER!.. ANLADINIZ MI BEYLER, PAŞALAR???

ONUN İÇİNDİR Kİ, HERKESİN BİRİNCİ VÂZİFESİ "TÜRK İSTİKLALİNİ, TÜRK CUMHURİYETİNİ" KORUMAKTIR!... UYUMAK, OLUP BİTENE GÖZ YUMMAK DEĞİL!

KALDI Kİ, RAHMETLİ ATATÜRK 57 YILLIK HAYATI BOYUNCA BİR KERE, EVET, SÂDECE BİR KERE "LÂİK CUMHURİYET" İFÂDESİNİ KULLANMIŞTIR!. HELE "LÂİK, DEMOKRATİK CUMHURİYET" UYDURMASINI HİÇ KULLANMAMIŞTIR!.

AMA "İSTİKLÂL, HÜRRİYET, TÜRK CUMHURİYETİ, TÜRK MİLLETİ" KELİMELERİNİ SAYISIZ KERE DİLE GETİRMİŞTİR!.. "İSLÂM, MÜSLÜMAN, DİN" KELİMELERİ DE MÜSBET MÂNÂLARIYLA SAYISIZ KERE ONUN NUTUKLARINDA YER ALMIŞTIR!. (BURADA "MÜSBET MÂNÂLARIYLA" DİYORUZ, ÇÜNKÜ BU KELİMELERİ "İSLÂMÎ YAZAR, DİNCİ KESİM, MÜSLÜMAN SARIĞI" GİBİ TAMLAMALARLA MENFÎ, KÜÇÜMSEYİCİ VE AŞAĞILAYICI ANLAMDA KULLANAN BEDHAHLAR VAR!)

HALBUKİ BİR SÜREDİR BÂZI KOMUTANLAR "LÂİK DEMOKRATİK CUMHURİYET" SÖZÜNÜ SANKİ İBÂDET EDER GİBİ GÜNDE BEŞ DEFA TEKRARLAMADAN DURAMIYORLAR! HEM DE ATATÜRK'ÜN PEK SEVDİĞİ O DİĞER KAVRAMLARI HİÇ DİLE GETİRMEDEN!..

KİMSE KUSURA BAKMASIN!.. BİZ BUNDA HÂİNCE BİR KASIT, SİNSİ BİR ARTNİYET SEZİYORUZ!..

CUMHURİYETİN, LÂİK OLMASINDAN ÖNCE, "TÜRK" OLMASI ŞARTTIR!.. ÖYLE MOZAİK, KÜRTLER'LE PAYLAŞILMIŞ, MİSYONERLERE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ, AVRUPA BİRLİĞİ'NE EMÂNET EDİLMİŞ, A.B.D.'NİN İNSÂFINA BIRAKILMIŞ TÜRK CUMHURİYETİ OLMAZ!.. O OLSA OLSA MASON DEMOKRASİSİ, "DÖNME" DEMOKRASİ OLUR!..

ATATÜRK, KURDUĞU CUMHURİYETİ BATILILARIN "DEMOKRASİ" ANLAYIŞINDAN ÜSTÜN TUTMUŞ VE HİÇ BİR ZAMAN BİRLEŞTİRMEMİŞTİR!. İNANMIYAN YAZDIKLARIMIZI OKUR!.

TÜRK ORDUSUNUN GÖREVİ DEVLETİMİZ "TÜRK CUMHURİYETİ" OLMAKTAN UZAKLAŞTIĞINDA, İSTİKLÂLİMİZE GÖLGE DÜŞTÜĞÜNDE BAŞLAR!..

O YÜZDENDİR Kİ, ASLINDA 27 MAYIS İHTİLÂLİ 1960'DA DEĞİL, MENDERES'İN İKİLİ ANLAŞMALARI İMZALADIĞI 1958 YILINDA, HATTÂ ONDAN DA ÖNCE, MASON İSMET'İN TRUMAN YARDIMINI ALIP MİLLÎ EĞİTİM'İ AMERİKAN "UZMAN"LARA TESLİM ETTİĞİ 1947 YILINDA, BELKİ DE O LÂNET OLASI MISSOURI GEMİSİNİN İSTANBUL'A GELDİĞİ 1946'DA YAPILMALIYDI!...

28 ŞUBAT MÜDÂHALESİ DE, 1997'DE SİNCAN OLAYLARI FALAN DOLAYISİYLE DEĞİL; 1995'DE ÇİLLER'İN GÜMRÜK BİRLİĞİ'NE GİRMEK İÇİN OLMADIK TAVİZLER VERMESİ, MURAT KARAYALÇIN'IN DA KIBRIS VE EGE İÇİN "2004 YILINDA TESLİM" ANLAŞMALARI İMZALAMASI ÜZERİNE YAPILMALIYDI!.. HEM DE MASON "BATI ÇALIŞMA GRUBU" FALAN TARAFINDAN DEĞİL; "İSTİKLÂL GRUBU" TARAFINDAN!!!

HALBUKİ, ORDUNUN ÜST KADEMESİ, TÜRK MİLLETİ'NİN VE TÜRK ORDUSUNUN ESAS DÜŞMANININ BATI AVRUPA, AMERİKA VE ONLARIN YURT İÇİNDEKİ UŞAKLARI OLDUĞUNU UNUTMUŞ GÖRÜNMEKTE!!! İSTİKLÂLİ, HÜRRİYETİ BİR KENARA BIRAKMIŞ, "BAŞÖRTÜSÜ" VE "TAKIYYE" İLE UĞRAŞMAKTA!..

HEM DE GERÇEK TAKIYYEYİ GÖRMEDEN!.. YÂNİ MÜSLÜMAN GÖRÜNÜP, HIRİSTİYANLARLA KATOLİK NİKÂH KIYILIYOR, ORDU BUNA SES ÇIKARTMIYOR!. VERGİ BARIŞI DİYE VERGİ KAÇIRANLAR AFFEDİLİYOR, VERGİSİNİ ÖDEYENE VERGİ ÜZERİNE VERGİ BİNİYOR; ORDU BUNU DA GÖRMÜYOR!.. "EVE DÖNÜŞ" DİYE TERÖRİSTLER SOKAĞA SALINIYOR, ARTİN APO İMRALI'DA KEYİF ÇATIYOR, ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALIYOR, SAKAT KALMIŞ GÂZİLER İMKÂNSIZLIK İÇİNDE SÜRÜNÜYOR; ORDU BUNA DA SES ÇIKARTMIYOR!.. YAĞMACILARA, İŞGÂLCİLERE, MAFYAYA DEVLETİN ARÂZİSİ, MİLLETİN ORMANI BAĞIŞLANIYOR, ORDU YİNE SESSİZ!..

YAHU, "UYUM YASALARI" İLE ORDUNUN ELİNDEN DEVLETİ, MİLLETİ, VATANI KORUMA İMKÂNLARI ALINIYOR; 1. TESKERE İLE LİMANLARIMIZ, HAVAALANLARIMIZ, YOLLARIMIZ, TESİSLERİMİZ GAVUR ASKERLERİNE AÇILIYOR, ORDUDA HİÇ TEPKİ YOK... HATTÂ FOSGENERAL YOZKÖK "BİZ 2. TEZKEREYE DE TARAFTARDIK" DİYEBİLİYOR!.. HÜKÛMET I.M.F.'NİN HÜKÛMETİ, PARLİAMENTO İSE A.B.'NİN PARLAMENTOSU GİBİ ÇALIŞIYOR, GENE SES YOK... YILLARCA SES YOK!..

MUAVENET MUHRİBİMİZ "DOSTUMUZ" A.B.D. FÜZESİYLE İMHA EDİLİYOR, ASKERLERİMİZİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLİP "MÜTTEFİK"İMİZ AMERİKAN JONİLERİNCE ESİR ALINIYOR, ORDUDAN EN UFAK BİR TEPKİ YOK!..

KIBRIS'TA, EGE'DE, KUZEY IRAK'TA GEÇİLMESİ SAVAŞ SEBEBİ OLAN KIRMIZI ÇİZGİLER VARDI. IRAK'TAKİLER DÜŞMAN ÇİZMELERİ ALTINDA ÇİĞNENDİ, MİLLETİN HAYSİYET, NÂMUS VE ŞEREFİ DE BİRLİKTE ÇİĞNENDİ, ORDUDAN TIK YOK!.. KIBRIS ELDEN GİDİYOR, EGE GİTMEK ÜZERE AĞZINI AÇAN YOK!..

ATATÜRK'ÜN KURDUKLARI DA DÂHİL OLMAK ÜZERE, BÜTÜN MİLLÎ KURULUŞLAR, ENERJİ TESİSLERİ, HABERLEŞME SİSTEMLERİ, BANKALAR ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA GAVURLARA YOK PAHASINA DEVREDİLİYOR, ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ VATAN TOPRAKLARI SATILIYOR, ORDUDAN, KOMUTANLARDAN SES YOK!.. ULAN, DÜŞMAN YATAK ODANIZA GİRDİ, KARINIZIN KIZINIZIN IRZINA GEÇECEK! UYANIN ARTIK BE!..

BÂZI FOSGENERALLER VE DE KOFAMİRALLER ÜLKEDE "HALİFELİĞİ GERİ GETİRMEK" İSTEYENLER OLDUĞUNDAN ŞİKÂYET EDİYOR DA, MEL'UN BARTALAMEOS KENDİNİ İSTANBUL'DA "EKÜMENİK PATRİK" İLÂN ETTİ, TANINMASINI İSTEYEN HÂİNLER VAR, ONA HİÇ SES ÇIKARTMIYORLAR!.. YAHU, ADAM İSTANBUL'UN GÖBEĞİNDE DİN DEVLETİ KURMAK ÜZERE!.. HIRİSTİYAN DÜNYÂSI HERİFİ ORTODOKSLAR'IN "HALİFESİ" SAYIYOR, ORDUDAN ÇIT, PIT, TIK,TIS YOK!.. SÜTÜBOZUK DÖNME KOMUTANLARIN LÂİKLİĞİ SÂDECE İSLAMÂ KARŞI!...

EN ÇOK NE KANIMA DOKUNUYOR, BİLİYOR MUSUNUZ?.. AHMET ALTTAN "BEN VATANI İKİ KADIN MEMESİNE YATARIM!" DİYOR, HERİF HAKKINDA TEK LÂF EDEN BİR TEK UNİFORMALI YOK!... BU ALLAHSIZ, VATANSIZ, MİLLİYETSİZ, CEPÇİ GENERALLERİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İÇİN İLLÂ DA BAŞÖRTÜSÜ MÜ TAKMAK ŞART?..

YAHU, BU ADAMLAR, TÜRKİYE'NİN ÇOKTAN BÖLÜNDÜĞÜNÜ, KÜÇÜLDÜĞÜNÜ, DEVLET'İN İÇİ BOŞ BİR KABUK HÂLİNE GELDİĞİNİN FARKINDA BİLE DEĞİLLER!..

BEYLER, PAŞALAR!.. ARTIK BU DEVLETİN BİR MERKEZ BANKASI YOK!.. KENDİ PARASINI BASMA HAKKI YOK!.. O GÖRDÜĞÜNÜZ BANKA, DEVLET'TEN "BAĞIMSIZ" HÂLE GETİRİLMİŞ I.M.F.'NİN BANKASI!.. O İZİN VERİRSE, PARA BASABİLİR!..

AYNI ŞEKİLDE BÜTÜN ÜST KURULLAR, TRT, ÖZELLEŞTİRME, BANKALAR, REKAABET, YÖK, HATTÂ SEÇİM ÜST KURULLARI HEPSİ BAĞIMSIZ!.. HEPSİ KENDİ İSTİKLÂLİNİ İLÂN ETMİŞ, HEPSİ BU DEVLET'TEN KOPMUŞ KURUMLAR!.. HATTÂ BELEDİYELER!.. HEPSİ BAŞKA DEVLETLERİN KONTROLÜNDE!.. SENİ BENİ DİNLEMİYORLAR!..

BU DEVLET'İN ARTIK KARAYOLLARI, DEMİRYOLLARI, MADEN TEKNİK ARAMA, DEVLET SU İŞLERİ, PTT, PETKİM, TÜRKİYE PETROLLERİ, TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GİBİ KURUMLARI YOK!.. HEPSİNİN ELİNDEN YETKİLERİ ALINDI, İŞ YAPAMAZ HÂLE GETİRİLDİ, ÖZELLEŞTİRİLDİ, İĞDİŞ EDİLDİ!.. BİR KISMI GAVURA SATILDI!..

HELE BİR ÖZEL YÖNETİM VE EYÂLET KAANUNU ÇIKSIN, Kİ MASKELİ ADI "BÖLGESEL KALKINMA AJANSLARI" YASASIDIR, O ZAMAN GÖR SEN BÖLÜNMEYİ!.. HER BİR İLİN KENDİ AYRI BÜTÇESİ, KENDİ AYRI MECLİSİ OLACAK... TÜRKİYE S.S.C.B. GİBİ, YUGOSLAVYA GİBİ TÜMDEN BÖLÜNECEK!. BUNLAR OLURKEN, BUNLAR KONUŞULURKEN BİZİM OMUZU KALABALIK, ZİHNİ BULANIK SUBAYLARIMIZ UYUYOR!..

ŞİMDİ DE KALKMIŞ, "İRTİCA" VE "TAKİYYE" İÇİN MUHTIRA VERECEKLERMİŞ!.. SEN AKLIMA MUKAYYET OL, YARABBİ!.. ULAN, İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA, TAM EMEKLİ OLACAKKEN, SÖZÜM ONA MUHTIRA DİYE KÜRSÜYE ÇIKIP İKİ NUTUK ATSAN NE OLUR, ATMASAN NE OLUR!...

ASIL YAPILACAK OLAN.... (HADİ DAHA ESKİLERİ BIRAKALIM DA, SON DÖNEMDEN BAHSEDELİM) TOPAÇ TAYYİB DAHA HİÇ BİR YETKİSİ YOKKEN, HÜKÛMET BİLE KURULMADAN KENDİNİ BİR AVRUPA'YA, BİR AMERİKA'YA ATMAK İSTEDİĞİNDE, KENDİSİNİ ALIP HARBOKULU'NUN BİR ODASINDA İKİ GÜN "AĞIRLAYI"VERSEYDİNİZ!..

...VEYA UYUM PAKETLERİNİN PARLİAMENTO'DA GÖRÜŞÜLECEĞİ GÜN TANKLAR PARLİAMENTO'NUN İKİ YANINDA "RESM-İ GEÇİT" YAPSAYDI!.. OMUZU KALABALIKLAR ORDUEVLERİNDE KEYİF ÇATMAK YERİNE, TOPLUCA GELİP PARLİAMENTONUN BÜTÜN LOCALARINI DOLDURSAYDI!.. HAROKULU ÖĞRENCİLERİ


KANLA İRFANLA KURDUK BİZ BU CUMHURİYETİ
CEHENNEMLER KUDURSA, ÖLMEZ NİGÂHBÂNIYIZ!
DİYE MARŞLAR SÖYLİYEREK OKULDAN ÇIKIP, PARLİAMENTO'NUN ÖNÜNDEN DOLANIP ÇANKAYA'YA DOĞRU BİR YÜRÜSEYDİ!..

... MİLLÎ GÜVENLİK KURULU GENEL SEKRETERİ, BATAKLIK GÜLÜ'NÜ YANINA ÇAĞIRIP "ŞU MÜSTAKBEL DOMALAK HÜKÛMET LİSTESİNİ A.B.D.'DEN ÖNCE BANA BİR GÖSTER BAKALIM," DİYEBİLSEYDİ DE, DOMALAKLARIN ÖDÜ DAHA BAŞTAN KOPSAYDI!.. ACABA BUGÜNLERE GELİR MİYDİK???

O YÜZDEN, ORDU EMEKLİ PAŞALAR ARACILIĞI İLE HÜKÛMETE MUHTIRA VERMEDEN, BİZ ORDUYA BİR MUHTIRA VERELİM VE GÖRDÜĞÜMÜZ AKSAKLIKLARI ORTAYA SERELİM, DEDİK!..

ÇÜNKÜ TÜRK ORDUSU KENDİNİ TOPARLAMADAN, "İSTİKLÂL VE HÜRRİYET BENİM KARAKTERİMDİR" DİYEN GERÇEK TÜRK SUBAYLARI, GERÇEK DÜŞMAN OLARAK BATI'YI GÖRMEDEN, VE ONA KARŞI CEPHE ALMADAN, "MASONLUK VE UŞAKLIK BENİM KARAKTERİMDİR" DİYENLERLE ÖLESİYE MÜCÂDELEYE GİRMEDEN; TÜRK İSTİKLÂLİNİN, TÜRK CUMHURİYETİNİN, VE DE TÜRK DEVLETİ'NİN BU GİDİŞATTAN KURTULMASI ZOR!..

BAŞKOMUTAN ATATÜRK'E BAKARSAK, BU ÖZELLİĞİ AÇIKÇA GÖRÜRÜZ... ATATÜRK SÂDECE VE SÂDECE İSTİKLÂL VE HÜRRİYETİMİZE KASTETMİŞ HAÇLILARLA, VE ONLARIN UŞAKLARI ARACILIĞIYLA KIŞKIRTTIĞI İSYÂNLARLA UĞRAŞMIŞTIR!.. BAŞÖRTÜSÜ İLE DEĞİL!... SIRTINA DA DOĞU'YA DAYAMIŞTIR... EMPERYALİST BATI'YA DEĞİL!.. TAM TERSİNE, ONLARIN EZDİĞİ ÜLKELERLE BİRLİKTE OLMUŞTUR.

DAHA ÖNCE DE SÖYLEDİK... ATATÜRK, İSLÂM'I VE İSLÂM ÜLKELERİNİ ASLA BİR KENARA İTMEMİŞTİR!.. TAM TERSİNE O MİLLETLERİN GERÇEK İSTİKLÂL VE HÜRRİYETİNE KAVUŞMASINI, VE ONLARLA BİRLİKTE HUZUR VE REFAH İÇİNDE YAŞAMAYI AMAÇ EDİNMİŞTİR.

- "ECNEBİLERİN EN ÇOK KORKTUKLARI, DEHŞETE DÜŞTÜKLERİ 'İSLÂMCILIK' SİYÂSETİNİN AÇIKÇA İFÂDESİNDEN, MÜMKÜN OLDUĞU KADAR UZAK DURMAYA, KENDİMİZİ MECBUR GÖRDÜK!"

DİYEREK DİPLOMATİK HAREKET ETMİŞTİR!.. BUNU ANCAK AHMAKLAR "İSLÂM'A KARŞI BATICILIK" DİYE YORUMLAR!..

ATATÜRK'ÜN LÂİKLİK ANLAYIŞI DA BUNA UYGUNDUR...

SÂDECE YUKARIDAKİ CÜMLEDEN BİLE ANLAŞILMAKTADIR Kİ, TÜRKİYE'NİN KARŞISINDAKİ EN BÜYÜK TEHLİKE İRTİCA DEĞİL, İSTİKLÂL VE HÜRRİYETİMİZE KASTETMİŞ BATI'DAN DESTEKLENEN HER TÜRLÜ BÖLÜCÜ FAALİYETTİR... BUNLARIN ARASINDA HİZBULLAH TARZI İRTİCAÎ TERÖR DE OLABİLİR... TÜRK ORDUSU ELBETTE BUNLARA KARŞI VATANI VE MİLLETİ KORUMAKLA, DEVLET'İ KOLLAMAKLA, GÖREVLİDİR... AMA KARŞISINDAKİ DÜŞMAN ZAVALLI BAŞÖRTÜLÜ KADINLAR VE İMAM HATİP MEZUNLARI DEĞİLDİR!.. BATI'DIR!.. AVRUPA BİRLİĞİ'DİR!.. A.B.D.'DİR!.. ONLARI YÖNETEN C.F.R., TRİLATERAL, BİLDERBERG, MASON, LİON, ROTARYEN DERNEKLERİ, YABANCI VAKIFLAR, MİSYONERLERDİR!.. VE BUNLARIN UZANTILARI ÜLKEMİZDEKİ ÜÇKÂĞITÇI POLİTİKACILAR, SATILMIŞ YAZAR-BOZAR TAKIMI, RUHUNU PARAYLA DEĞİŞ-TOKUŞ ETMİŞ İŞADAMLARIDIR, MAFYA BABALARI VE MASONLAR, DÖNMELER, BÖLÜCÜLER, TERÖRİSTLER, VE ORDUNUN İÇİNE, ÜST KADEMELERE KADAR SIZMIŞ OLAN, "BİZİMKİLER, (KÜRTLER) ÖLÜYOR, ÇOK ZÂYİAT VERİYORUZ, HERONLARI DÜŞÜRÜN!" DİYEBİLEN KÜRT SUBAYLARDIR!..

ATATÜRK DÖNEMİNDE "LÂİK ORDU" DİYE BİR KAVRAM YOKTU... ORDU ŞİMDİKİ GİBİ İSTİKLÂLİ, HÜRRİYETİ, VATANIN BÖLÜNMESİ, İÇ İSYAN, TERÖR GİBİ TEHLİKELERİ BİR KENARA BIRAKIP "LÂİKLİĞİ SAVUNMAK" GİBİ SAÇMA BİR GÖREV ÜSTLENMEMİŞTİ!.. BÖYLE BİR ŞEY, MASON İSMET ZAMANINDA DAHİ YOKTU!.. ORDUYA BU HASTALIĞI, DAHA SONRA ÜST KADEMELERE SIZMA İMKÂNI BULAN DÖNME SUBAYLAR BULAŞTIRDI!..

YAHU, DİLİM VARMIYOR SÖYLEMEYE!.. EĞER ŞİMDİKİ MASON-LÂİK ANLAYIŞ 1920 YILINDA OLMUŞ OLSAYDI, NE KÂZIM KARABEKİR, NE DE 20 YIL GENELKURMAY BAŞKANLIĞI YAPMIŞ OLAN MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK ORDUDA KALABİLİRDİ!.. MAZALLAH, HER İKİSİ DE "ASKERÎ ŞÛRA" TARAFINDAN, İRTİCA BAHÂNESİYLE YOBAZ SAYIP ORDUDAN ATILIRDI!.. ÇÜNKÜ HER İKİSİ DE DİNİ BÜTÜN MÜSLÜMANLARDI... BEŞ VAKİT NAMAZ KILARLARDI!!!

GÖRÜYOR MUSUNUZ ÇELİŞKİYİ?.. ORDU O DÖNEM İÇİN İSTİKLÂL SAVAŞI KAHRAMANI İLÂN ETTİĞİ KİŞİLERİ, BU DÖNEMDE OLSA BELKİ DE YOBAZ DİYE HAPSE TIKACAK!.. NEREDEN NEREYE GELMİŞ "LÂİK"LEŞEREK!!..

O DÖNEMİN DİĞER DİNDAR KOMUTAN VE SUBAYLARI DA UNUTMAMAK, HAYIRLA YÂDETMEK GEREKİR TABİİ!.. ORDU BİR "MÜSLÜMANIN EL KİTABI" BASTIRMIŞTI, ERLERE DİN DERSLERİ VERİLİRDİ!.. TÜRK ORDUSU 1000 YILLIK "MÜSLÜMAN ORDU" KİMLİĞİNİ GURURLA TAŞIYORDU!.. DÜNYA BİZİ HÂLÂ ÖYLE BİLİR!..

ORTA ASYA'DAKİ İKEN, TÜRK CUMHURİYETLERİ'NDE KURULMAKTA OLAN ORDULARIN DÜŞMANA SALDIRIRMA TÂLİMİ YAPTIKLARINDA "HURRAA!" DİYE BAĞIRDIKLARINI DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRMIŞTIK... "AMAN, TÜRK ASKERİ İLE BİR ARADAYKEN BÖYLE BAĞIRMAYIN, SİZİ DÜŞMAN ZANNEDEBİLİRLER," DİYE KENDİLERİNE TAKILDIK... "NİYE?" SORDULAR... ÇÜNKÜ "HIRİSTİYANLAR HURRA DİYE BAĞIRIR, SİZ BELKİ SOVYET ORDUSUNDA ÖYLE ALIŞTINIZ AMA, MÜSLÜMAN TÜRK ASKERİ DÜŞMANIN ÜZERİNE 'ALLAH ALLAH!' DİYE YÜRÜR," CEVABINI VERDİK... GÖZLERİ IŞILDADI!..

ÜST KADEME YAHUDİ-ERMENİ-KÜRT-DÖNME KOMUTANLARIN BÖYLE "LÂİK"LEŞMESİ, "İRTİCA İLE, YOBAZLARLA MÜCÂDELE EDİYORUM" BAHÂNESİYLE ESAS VAZİFESİNİ UNUTUP DİNDARLARI HEDEF ALMASI ATATÜRKÇÜLÜK DEĞİL, TAM TERSİNE, ATATÜRKÇÜLÜĞE AYKIRIDIR!.. O HÂİNLERİN ATATÜRK'Ü KULLANARAK ORDUYU YAVŞAKLAŞTIRMASINDAN, GAYRIMİLLÎ HÂLE GETİRMESİNDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR!

AYRICA, KONU DIŞI AMA, BELİRTMEDEN GEÇEMİYECEĞİZ... TÜRKİYE'DEKİ EN YOBAZ KESİM AKP, TARİKAT MENSUPLARI FALAN DEĞİL; PUROFESÖRLERDİR!.. ONLAR KENDİ BİLDİKLERİNİN DIŞINDA HİÇ BİR HUSUSU KABUL ETMEZLER... YABANCI SÖZDE BİLİM DERGİLERİNDE YAYINLANMIŞ MAKAALELERDEN BAŞKASINA İNANMAZLAR. ONLAR İÇİN GAVUR NE DERSE DOĞRUDUR, TÜRK'ÜN DEDİĞİ İSE DEĞERSİZDİR!.. KÜRSÜLERİNİ KAPTIRMAMAK İÇİN HER TÜRLÜ KATAKULLİYE BAŞVURURLAR... ASİSTANLARI DERSE, AMELİYATA SOKAR; ANCAK PARAYI KENDİLERİ CEBE İNDİRİRLER... GENÇ BİLİM ADAMLARININ ARAŞTIRMALARINI ÇALAR, VEYA ZORLA ELLERİNDEN ALIR; KENDİ İSİMLERİ İLE YAYINLARLAR!.. ONLAR ŞEYTANIN TA KENDİLERİDİR!.. ÜNVANA TAPARLAR, İLİMLE ALÂKÂLARI YOKTUR!..ÜSTELİK YÖK'Ü KULLANARAK BÜTÜN REKTÖRLÜKLERİ DÖNMELER, KIRMALAR PAYLAŞMIŞTIR!.. ERMENİLER'İN YAKIP YIKTIĞI VAN ÜNİVERSİTESİNE BİR ERMENİ'Yİ, YUNAN'DAN KURTARDIĞIMIZ İZMİR'İN 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ'NE "TÜRKİYE HIRİSTİYAN BİR ÜLKE OLSAYDI, BAŞINA BUNLAR GELMEZDİ," DİYEN BİR RUM'U REKTÖR TÂYİN ETMİŞLERDİR!.. REKTÖRLERİN ARASINDA ÖZ-BE-ÖZ TÜRK OLAN, MUMLA ARASANIZ BELKİ 1-2 TANE ÇIKAR!..

KALDI Kİ, REKTÖR KELİMESİ DE, DEKAN KELİMESİ DE "BAŞPAPAZ" DEMEKTİR. MEZUNİYET TÖRENLERİNDE ÖĞRENCİLERE GİYDİRİLEN CÜPPE VE KEPLER DE KATOLİK PAPAZ KIYAFETİDİR!.. LÂİKLİK TUTKUNU PAŞALAR ÜNİVERSİTEYE BAŞÖRTÜSÜ SOKMAYACAĞINA, ÖNCE PAPAZLARI VE PAPAZ KIYÂFETİNİ SOKMASINLAR!..

HEMEN HEPSİ DÖNME, YANİ GAYRITÜRK, GAYRIMÜSLİM OLMASINA RAĞMEN GENELKURMAY'IN SON KURDUĞU SITRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİNE SÂDECE PUROFESÖRLER, DOÇENTLER ALINMIŞ; AYTUNÇ ALTUNDAL, EROL BİLBİLİK GİBİ ARAŞTIRMACILAR SIRF ÜNVÂNI OLMADIĞI İÇİN DIŞARDA KALMIŞTIR... ÜNVAN VE RÜTBE SAPLANTISI, ŞİMDİKİ ORDUNUN EN BÜYÜK ZAAFLARINDAN BİRİDİR... EN BÜYÜK ÂLİM PUROFESÖRDÜR, EN BÜYÜK ASKER GENERALDİR" ZİHNİYETİNDEN DAHA SAÇMA BİR ŞEY OLAMAZ!. NAPOLYON DA, CUSTER DA 20'Lİ YAŞLARINDAKİ BAŞARILARIYLA TANINIR, FATİH SULTAN MEHMET İSTANBUL'U 23 YAŞINDA FETHETTİ!.. İSKENDER DÜNYANIN BEŞTE BİRİNE 20'Lİ YAŞLARDA SÂHİP OLDU!.. EMİR-KOMUTA ZİNCİRİ BAŞKA, ASKERLİK DEHÂSI BAMBAŞKADIR!.. ASKERLİKTE DURUM DEĞERLENDİRMESİ, GEREKTİĞİNDE EN KÜÇÜK RÜTBELİLERLE DAHİ İSTİŞÂRE VE MÜZÂKERE İLE YAPILDIĞINDA GERÇEK DEĞERLENDİRME OLUR...

HER NEYSE... TEKRAR BELİRTİYORUZ... TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ MESELESİ, KAFASINA BAŞÖRTÜSÜ TAKANLAR DEĞİL; KAFAYI BAŞÖRTÜSÜNE TAKAN FOSGENERALLER İLE KOFAMİRALLERDİR!..

ÇÜNKÜ ONLAR GERÇEK TEHLİKENİN İSTİKLÂL VE HÜRRİYETİN KAYBEDİLMESİ, VATANIN VE MİLLETİN BÖLÜNMESİ OLDUĞUNU, DÜŞMANIN HAÇLI BATI DÜNYÂSI OLDUĞUNU UNUTMUŞ, KENDİ MİLLETİNİN KADINLARI İLE SAVAŞMAYA BAŞLAMIŞLARDIR