Nuh'un gemisi, kendisinde ilan edilen Ararat ağı dağına üzerinde kuruldu:
(Türkiye'nin İranı Armenian sınırı) 1 19 2008 5:50:44 kaynak ::: efsanevi Nuh'un gemisi için aramanın yedi on yıl-uzun tarihinde ilk zaman boyunca•ın olduğu SATISH KANADY Dogubayazit tarafından yarımada, bir Türkçe-Hongkong keşif takımı Salı günü, "Maddi kanıt"la çıktı, geminin, dağ Ararat, Türkiye'nin en yüksek dağ zirve sınırlama İranı ve Armenia'da kurulmuş olduğunu kanıtlamak.
Uzmanların bir paneli, Hongkong-temelli Nuh'un gemisi bakanlıklarının Türkçe otoriteleri, veteran dağcılar, arkeologlar, jeologlar ve üyelerini uluslararası oluşturmak, hem de medyadan önce dondurulan tahtanın neredeyse bir metre-uzun bir peicesini gösterdi, ve özellikle uluslararası uzmanları davet etti.
Uzmanlar, onların, onların Şubatı esnasında 2007 Ağustos'ta keşfi kazıp çıkarmış olduğu uzun bir yapının bir parçası olması için onu talep etti. "Odur, bir keşif takımının, maddi bir kanıt ve grafiksel belgelemeyi alıyor olduğu gemi aramasının tarihinde ilk zaman olduğu için. Bu, sadece onu gemi-aramada önemli bir buluşa yapmaz, ama yeni olmuş tarihte en önemli kanıtla desteklenen biri" panel, dedi.
İfşa, Nuh'un gemisi için aramada bilimsel toplumda süren tartışmalarda taze bir bölümü açmak için beklenir.
Dağ Ararat'ta onların keşfinin başlangıcını anlatmak, (Judi'ye bin) kutsal Quran'da direkt bir referansa sahip olan dağ, ve İncil, panel, arama takımının, tahmin edilen 5,165 metresinin 4,500-metresinin bir yüksekliğinde kanıtı volkanik dağa kazıp çıkarmaktan önce birkaç engellenen denemeyi yapmış olduğunu dedi.

"Yapı, olağandışı bir mağaranın içlerinde keşfedildi. 11.5m açığa, ve yüksek beyaz tahta dokumanın, mağara duvarında volkanik külün tabakalarını kalınca çıkarmaktan sonra gösterildiği 2.6m" panel üyeleri, bir basın toplantısında dedi.
Gemi için aramada temelini oluşturan çıkışların biri, onun tahta parçalarının uygun teşhisidir. Bir petrographic sınavı, dünya bölümü bilimlerinin uygulamalı Geoscience merkezi tarafından tamamladı, Hongkong üniversitesi, dondurulan tahta bir yapı olarak nesneyi tanıdı, panel, dedi.
"Yapıda bulunan büyük deliklerin bir kısmı, dalların, ağaçta büyür olduğu yerleri gösterir. Yerlerde, orijinal delikler kısmen veya tamamen, kaya malzemelerinde bulunabilen bireysel mineraller ve kristal malzemeler ile değiştirilir" Dr Ahmet Ozbek dedi, hem de jeoloji mühendislik Kahramanmara Suctcu imam üniversitesinin bir yeteneği olan bir panel üyesi.
Keşif yerinin doğal olarak etrafında gözükebilen yapı yaşam tahtasının olanaklarını kovmak, profesör Oktay Belli, yönetici, Avrasyalı arkeoloji enstitüsü, Istanbul üniversitesi, söylenen araştırmalar, ondan sonra 2000BC'in olduğu dağ Ararat'ta hiçbir bitki yaşamı olmadığını kanıtladı, Ararat'ın ikliminin pürüzlerinden dolayı.

Yarımadayla konuşmak, Dogubayazit şehir yöneticisi olan Cemalettin Demircioglu, dağ, kimin yargılama yetkisinin altında saptanır, şehirle ilgili vücudun, dağ Ararat'ta daha fazla bilimsel çalışmaya davranması için daha uluslararası uzmanları davet edecek olduğunu dedi.
Onun, dediği "Tarih, bir kere geminin, dağ Ararat'ta kurulmuş olduğu efsanevi kanıtı kanıtla desteklediğinden daha çok sahip. Biz, dünyaya en son bulunmaları tanıştıracağız, ve bilimsel çalışmaya devam edeceğiz. Bütünüyle ilgili bilim adamları ve NGOs, bizim misyonlarımıza katılabilir". Yine de, o, dedi, projede karıştırılanlar, bulunmaların, siyasal yönden, ciddiyetle kullanılmadığını garanti etmelidir, veya herhangi bir menfaat içindir.
Uzakdoğu'ya ait Türkiye'de saptadı, Ararat, dağ tahsildarları için büyük ödüldür. Gemi görmesi çoğunlukla, bu dağdan anlatıldı. Ararat'ın havayla ilgili fotoğrafında kap-şekilli özelliklerin gözlemi, 1950'inkinin olduğu bir karıştırmaya içeride geç sebep olmuştu. Yine de, bu, ilk zamandır, bir keşif takımının, "Maddi kanıt"la çıkıyor olduğudur.