Sponsor Reklam-5
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: ALTIN SİKKE

 1. #1
  Status
  Offline
  Tecrübeli Defineci
  Üyelik tarihi
  29.05.2010
  Mesajlar
  607
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart ALTIN SİKKE


  Altın sikke

  Bir altın bir sikke çoğunlukla veya tamamen altın yapılmıştır. Altın için sikkelerinin buluşu pratik başlangıç, altın's gerçek değer başlangıçta nedeniyle kullanılmıştır. Modern zamanlarda, çoğu altın ya koleksiyoncular, veya satılacak külçe madeni para olarak kullanılmak üzere amaçlanan-sikke olan nominal değer alakasız ve öncelikle hizmet altın yatırım yöntemi olarak.

  Altın karşılığı olarak birçok nedenlerden dolayı kullanılmıştır. O, bu kolay, fiyatları arasındaki düşük yayılmış, satın almak ve satmak takas edilebilir olduğu anlamına karşılanabilir. Olarak ağırlık oranı yüksek bir değere sahip Altın de kolayca, diğer parça, gümüş gibi karşılaştırıldığında taşınabilir olduğu. Altın daha küçük birimler halinde, değerine zarar vermeden ayrılabilir; da külçe içine erimiş olabilir ve yeniden icat. Altın yoğunluğu en diğer metaller daha zor sahte geçmek yapım yüksektir. Altın son derece tepkisizdir. Altın kıtlığı değerini dengeler.

  Tarih
  Mısır Firavunlar komisyon altın belirteçleri için 2.700 M.Ö. başladı. Değişken saflıkta altın Bu simge, öncelikle hediye olarak, ticaret için değil kullanıldı. Yüzyıllar sonra, Kral Karun, Lidya hükümdarı (560-546 M.Ö.), ilk gerçek altın veren, bir standart saflık ile başladı, genel dolaşıma. Kral Karun 'altın Kral Pheidon Argos tarafından M.Ö. 700 civarında sikke basılmıştır ilk gümüş sikkeler izleyin. Ying Yuan başka bir altın 6. veya 5. yüzyılda M.Ö. Çin tarafından bu dönemde basılmıştır. Yetenek gibi parasal değeri ve döviz Daha büyük birimleri modern 400 antik eşdeğerleri-Troy-ons "iyi teslim" külçe altının bar vardı.

  Altın sonra, yalnızca tedavülden 20. yüzyılda düşen para birincil biçimi olarak çok uzun bir süre vardı. Dünyanın çoğu 1.933 ile para birimi olarak altın yapmak, ülke altın standart panosu nedeniyle Büyük Depresyon dünya çapındaki ekonomik kriz sırasında açık olarak durdu. Amerika Birleşik Devletleri'nde, 1933 Executive Order 6.102 ve altın panosu yasakladı dolar altın göre bir devalüasyon izledi, ancak Amerika Birleşik Devletleri tamamen altın değerinden 1971 yılına kadar dolar çözmek değildi.

  Altın renkli sikke çok para bir dönüş yaptık. Ancak, "altın" madalyalar terminoloji (olarak) her zaman bir madeni para anlamına gelir (daha fazla veya daha az) () altın, gerçek yapılmış ve sikkeler manganez pirinç veya diğer alaşımlar yapılmış içermez. Ayrıca, birçok ülkede yasal ihale altın yapmaya devam, ancak bu öncelikli olarak toplayıcılar ve yatırım amaçlı ve pinti pinti için sirkülasyon olmayan vardır.

  Madeni para koleksiyoncusu
  Birçok faktör olan nadir, yaş, durumu ve sayısı gibi aslında darp bir altın madeni paranın değerini belirler. Altın koleksiyoncuların açgözlü Aureus, Solidus ve Spur RİYALİ içerir.

  Temmuz 2002, çok nadir US20 1.933 Çift Kartal altın rekor US7, 590.020 Sotheby's için satılan, çok en değerli madeni hiç bugüne kadar satılan bu verilmektedir. Erken 1933 yılında fazla 445.000 Çift Kartal paralar ABD Nane, ama vurdu olmuştu bunların çoğu teslim edildi ve Executive Order 6.102 aşağıdaki aşağı eridi. Sadece birkaç sikke başarmış.

  Ancak altın içeriği US2 milyonun üzerinde zaman değer olarak 2007 yılında Kanada Kraliyet Nane, US1, 000.000 bir nominal değeri ile 100 kg altın üretildi. Çapı 50 cm tedbirler ve 3 cm kalınlığındadır. Bu bir ilk olarak düşünülmüştü-off Kanada Altın Maple Leaf paralar yeni bir satır teşvik etmek, ama sonra bir çok ilgilenen alıcılar ileri nane bunları üretmek istiyorsunuz olarak sipariş ve bunları satmak duyurdu geldi US2.5 milyon US3 milyon arasında. 3 Mayıs 2007 tarihi itibariyle beş doğruladı emir vardı. Avusturya daha önce bir 37 cm çapında 31 kg 100.000 € bir yüz değeri Filarmoni altın üretimi vardı.

  4 Ekim 2007, David Albanese Albanese Nadir paralar (başkan) olarak bir US10, 1804-kartal sikke tarihli (Başkan Andrew Jackson için diplomatik bir hediye olarak yapılan) belirtilen US5 milyon anonim bir özel koleksiyoncu satılmıştır.

  Altın veya gümüş sikke
  Ise eski altın öncelikle kendi madalyalar değeri için toplanan, külçe altın sikkeler bugün ve metal (altın) içerik - kendi değeri elde gibi bazı yatırımcıların enflasyon veya değeri bir mağaza karşı bir "çit" olarak görülmektedir. Güney Afrika 1967 yılında bu pazara hitap için Krugerrand tanıttı; bu onun rahat ve unutulmaz altın içerik sebebi - tam bir troy ons. Bu ilk modern, düşük prim (sadece biraz altın külçe değeri yukarıda) külçe altın sikke fiyatlı yani oldu. Altın veya gümüş sikkeler de bir ons parçalariıdır üretilmektedir - genellikle yarım ons, çeyrek ons ve onda biri ons. Altın veya gümüş sikke bazen madeni para üzerinde basılmış olan ve yasal olarak ihale yüz değeri, nominal değeri taşımak amacıyla genellikle daha kolay alınır veya ulusal sınırlar ötesinde ihracat yapan bir sikke, yasal ihale durumu uzatmak için bu kadar yapılır.
  Ancak, gerçek değer olarak kendi kuyumcu tartısı, değerli metal mevcut piyasa fiyatı bulunan ve piyasa bu özellikle külçe paralar ödemek isteyen hakim primi tarafından dikte ölçülür. Yüz değeri her zaman anlamlı paranın külçe değeri daha düşüktür. Yasal ihale külçe külçe altın sikkeler için ayrı bir varlık vardır. Bir hukuki durum ihale sahip, ikincisi sadece ham bir meta olduğunu. Altın ISO 4217 altında XAU bir uluslararası para kodu vardır. ISO 4217, hem de değerli metaller için para değil sadece kodları içerir (altın, gümüş, paladyum ve platin; tanımı bir troy ons başına ifade tarafından gibi "YTL&quot ve diğer bazı kuruluşlar, uluslararası finans kullanılan, Özel 1 örneğin göre Çekme Hakkı.

  Külçe altın sikkeler genellikle 1 oz, 1 gelmek / 2 oz, 1 / 4 oz, 1 / 10 ve 1 / 20 oz. boyutları. Pek çok ülke Çin Panda sikke (gibi) her yıl farklılıklar varsa, bu sabit kalır bir tasarım her yıl, diğerleri ve her sikke tarihli çoğu. A 1/10th oz külçe bozuk para Amerikan dime olarak aynı boyutta ilgili. A 1 oz. külçe altın sikke ABD doları yarım boyutu ile ilgili.

  Temmuz 2009 yılında "Altın Vinç" ilk altın sikke sanal micronation, Wirtland tarafından yayınlanan oldu. Bu 1 / 10 oz 24 ayar altın sikke ABD'de özel bir nane tarafından üretilen bir internet mağazası edinilebilir. Çünkü eğer onun rekabetçi fiyat, "Altın Vinç" külçe bozuk para ve jeton hem kollektör olarak kullanılmaktadır.

  Diğer külçe altın sikke, pek çoğu tasarım özellikleri sonra, adını şunlardır:
  * Avusturya Filarmoni
  * İngiliz Britannia
  * Kanada Maple Leaf
  * Çin Panda
  * Altın Dinarı
  * Rusça Chervonets
  * İsviçre Vreneli
  * Fransız Napoleon

  Sahte
  Tarihin en için, sikke içerdikleri değerli metal dayalı değerli edildi. Olup olmadığını aslında bir bozuk para olarak iddia parti tarafından yapıldı ikincil önem için olup olmadığına metal doğru miktarda - karşılaştırıldığında yani doğru ağırlık ve incelik (saflık). Orijinal görünüm süre kaçınmak için sadece bir kısa alan testleri, günlük işlemlerde oldu.

  Aksine gümüş, altın neredeyse tüm diğer metaller daha, dolayısıyla bir şey olup altın yapılmıştır yoğun son derece sahte zordur. Ağırlık ve hacim Basit belirlenmesi yeterli olacaktır. Bu doğru ama boyutu, altın değildir veya çok fazla baz metal olan bir sikke, "ışık" olacak; dönüşümlü bir jeton bu doğru biraz daha büyük olacak ağırlığındadır. (Platin eski çağlarda bilinmeyen vardı; platin, altın daha yoğun, fakat platin fiyatı genellikle çok altın, bu platin dışında hiçbir anlam verecek bir sahte madeni para yapmak daha yüksektir. Teoride, sahte sikke yapılmış olabilir uranyum, ancak bu pratik bir sorun görünmüyor. altın gibi aynı yoğunluk hemen tungsten sahip olduğu bir unsur. tungsten ile çeşitli nedenlerle ama işe yaramaz altın Alaşım tüm etrafında bir tungsten merkezi ve altın bir sikke olabilir tarafından sahte olarak tek başına yoğunluğu ölçümü tespit edilemez.

  , Bir altın vardı sahte eski bir pratik test etmek için üzerine aşağı lokma oldu. Yana saf altın nispeten herhangi bir baz metaller altın sikke da sağlamlaştırmak, ve değerini azaltmak için bu yüzden üzerinde ısırmaya zorlaştıran karışık yumuşaktır.

  Külçe sahte Tum () of çoğunluğu ve oldukça zaman kendi ağırlıkları, renkleri ve özgün parçalara boyutları karşılaştırarak tespit etmek kolaydır nadirdir. Bunun nedeni kesin olarak kolayca orijinal piyasa değeri aşabilir herhangi bir madeni para üreten bir maliyet.

  Nümismatik sahte örnekleri
  Orada iyi tedavülde altın sahte yapılır. Örneğin, St Gaudens Çift Kartal omega sahte onun karmaşıklığı ve rezil birçok nümismatik uzman aptal vardır. Yüksek bir kabartma iş grev, ve die geniş aşınma nedeniyle, bu paraları yıllarca yapılan değildi.

  Başka bir örnek ABD US20 altın sikke ( "çifte kartal&quot , hangi yükseltti kendi ağız çevresinde bir yazı. Eğer sikke uncirculated ise, harfler üst düz olacaktır. Eğer hafif ve yuvarlak sikke uncirculated, bu sahte olduğunu. Ancak, bazı sahte bu kusuru yoktur. Var olan altın ve bakır alaşımlı iyice karışık değildi çift kartal sahte diğer bulunmaktadır. Bu sahte bir hafif benekli görünüme sahip olacaktır. 2. #2
  HiRa Guest

  Standart Ynt: ALTIN SİKKE

  paşam çok sağol eline sağlık

 3. #3
  Radmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  26.05.2010
  Mesajlar
  1.791
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Ynt: ALTIN SİKKE

  Emeğinize sağlık Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. 333-585-750-916 Altın Değeri /Altın Ayarı/Takımda 333-585-750-916 Ne Demek
  By TURAN-HAN in forum DEĞERLİ MADENLER VE TAŞLAR
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 28.03.2020, 10:36
 2. ALTIN BULMA YÖNTEMLERİ-DUA İLE DEFİNE,HAZİNE GÖMÜ VE ALTIN BULMA YÖNTEMLERİ DUA
  By TURAN-HAN in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TILSIMLAR
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 28.07.2012, 23:07
 3. BİZANS DÖNEMİNE AİT 61 ALTIN SİKKE ELE GEÇİRİLDİ
  By ömerxx in forum DEFİNE & ARKEOLOJİ HABERLERİ
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23.07.2012, 14:47
 4. GREEK TRAKYA ALTIN SİKKE
  By ömerxx in forum ROMA GREEK VE BİZANS SİKKELERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24.03.2012, 17:19
 5. SİKKE
  By ömerxx in forum ROMA GREEK VE BİZANS SİKKELERİ
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 10.08.2010, 05:34
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define Sohbeti,Elektrik Taahhüt,Define İşaretleri,DEFİNE ARAMA,DEFİNE

SEO UZMANI

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.