Koleksiyon denince ilk akla gelen Pul KoleksiyonudurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? En kolay bulunabilecek ve ucuz Koleksiyon materyali puldurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Türk ve yabancı pullar olarak çeşitleri vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Ayrıca her biri kendi içinde: anma, özel gün, tematik, resmi, blok pul, damgalı, damgasız vs gibi ayrıntılı pul koleksiyonculuğu vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
Bundan sonra Para Koleksiyonculuğu gelirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Bu da pullar gibi Türk ve yabancı olarak ikiye ayrılırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Her biri yine kendi içinde ****l ve Kağıt Para olarak ikiye ayrılırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? ****l Paraların da; tedavül (kullanım), hatıra, FAO, Mint Set, Proof Set, Erörlü para olarak ayrıca bölümleri vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Yine para koleksiyonculuğunun çeşidi olan Jeton Koleksiyonu vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Bu da Türk ve yabancı olarak ikiye ayrılırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Yine Madalya ve Madalyon Koleksiyonculuğu da para koleksiyonculuğu içindedirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
Daha az bilinen ve görülebilen Koleksiyonlar : Kartpostal, Hisse Senedi-Tahvil, Yağlıboya Resim, Kitap, Müzik Kaset-Diski, Dergi-gazete, Antika Eşya, Otomobil, Sanayi Müzesi de aslında koleksiyoncu bir ailenin ferdi olan sayın Rahmi Koç'un koleksiyonudurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?