Sponsor Reklam-5
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Devamlı Üye
  Üyelik tarihi
  21.04.2012
  Yaş
  45
  Mesajlar
  49
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Koleksiyon çeşitleri nelerdir ?


  Koleksiyon denince ilk akla gelen Pul KoleksiyonudurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? En kolay bulunabilecek ve ucuz Koleksiyon materyali puldurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Türk ve yabancı pullar olarak çeşitleri vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Ayrıca her biri kendi içinde: anma, özel gün, tematik, resmi, blok pul, damgalı, damgasız vs gibi ayrıntılı pul koleksiyonculuğu vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Bundan sonra Para Koleksiyonculuğu gelirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Bu da pullar gibi Türk ve yabancı olarak ikiye ayrılırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Her biri yine kendi içinde ****l ve Kağıt Para olarak ikiye ayrılırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? ****l Paraların da; tedavül (kullanım), hatıra, FAO, Mint Set, Proof Set, Erörlü para olarak ayrıca bölümleri vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Yine para koleksiyonculuğunun çeşidi olan Jeton Koleksiyonu vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Bu da Türk ve yabancı olarak ikiye ayrılırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Yine Madalya ve Madalyon Koleksiyonculuğu da para koleksiyonculuğu içindedirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Daha az bilinen ve görülebilen Koleksiyonlar : Kartpostal, Hisse Senedi-Tahvil, Yağlıboya Resim, Kitap, Müzik Kaset-Diski, Dergi-gazete, Antika Eşya, Otomobil, Sanayi Müzesi de aslında koleksiyoncu bir ailenin ferdi olan sayın Rahmi Koç'un koleksiyonudurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? 2. #2
  Status
  Offline
  Devamlı Üye
  Üyelik tarihi
  21.04.2012
  Yaş
  45
  Mesajlar
  49
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Ynt: Koleksiyon çeşitleri nelerdir ?

  Koleksiyonculuk zor ve pahalı bir uğraş mıdır ?
  Zor bir iş değildirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Çünkü insanlar bu uğraşı zor ile değil, zevk alarak yaparlarKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Bunun ilk basamağı böyle bir uğraşının varlığından haberdar olmaktırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Her konuda olduğu gibi bu da okulda öğrenilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Koleksiyonculuğa özendirmek için bazı okullarda eğitsel kol olarak da vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bu yolla insanlar bir hobiye yönlendirilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Yurdumuzda her çocuk ilköğretim sırasında pul koleksiyonculuğuna yönlendirilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Nedeni de çok kolay bulunabilmesi idiKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Şimdi daha seyrekleşti, ama postahanenin Filateli Servisi (Pul koleksiyonculuğu) halen güzel pullar basmaktadırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? En yakın postaneden, filateli servisine bakan bölümden bu pullar temin edilebilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Koleksiyonculuğun sonu yokturKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Hiçbir zaman tamamen bitemezKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Çünkü insanların ömrü ve parası yetmezKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bunların hepsi varsa bile, çok nadir parçaları bulamazKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Koleksiyonculuk ; sabır, süreklilik, koruma ve bilgi-tecrübe isterKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Sabır ister çünkü, hemen her parçayı alamazsınızKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Cebinizdeki paraya göre davranmak zorundasınızKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bugün paranız azdır alamazsınız, yarın paranız olunca alırsınızKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bazen paranız da olsa almazsınız çünkü değerinden çok fazla fiyat istenmiştirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bazen de parça nadirdir ve düşündüğünüz değerin biraz üstünde istenmiştirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?İşte o zaman bunu almak gerekir çünkü fırsat kaçtıktan sonra o paranın fazlasını da önerseniz, o parça yoktur bulunamazKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Tecrübelerime göre söylüyorum, bir fırsat kaçınca tekrar o parçayı 10-15 yıl sonra görebiliyorsunuzKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Süreklilik ister çünkü, birçok parçayı hiç ummadığınız zaman, yer ve kişilerden bulabilirsinizKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Elinize geçen her fırsatı olanakları içinde değerlendirmelisinizKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Her zarfın üzerine bakın mümkünse pulların ½ ila 1 cm çevresinden zarfı keserek pulları alın ve bir yerde saklayınKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Kütüphane ya da çalışma masasında bir kutu içi olabilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Daha sonra bir fırsatı olunca onları çıkarıp pul defterine koyarsınızKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Para için, elinize geçen her parayı ****l paralarda yazı ve tura ; kağıt paralarda ön ve arka yüzlerini hemen şöyle baktıktan sonra cebinize koyunKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bu kadar kısa sürede bile, hiç bilginiz olmasa da bazı farklar görülebilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bu parayı ayırıp (pullar gibi) daha sonra ayrıntılı incelemek ya da bir bilene danışmak yerinde olurKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Koruma ise ilk günden itibaren bütün koleksiyonu belli bir yerde toplamak, kapaklı bir kutuda saklamak ve kaybolmamasını sağlamaktırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Çevremde pek çok insan bana bir zamanlar koleksiyonunun olduğunu ama şimdi nerede olduğunu bilmediğini söylemiştirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?

  Koleksiyon eğlenceli bir iş midir ?
  Eğlenceli bir iştir çünkü, çok renklidirler, çok çeşitlidirlerKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bir simetri - aynılık ve asimetri ayrılık gösterirlerKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Örneğin : Hepsi puldur, ama değişik devletlerin pullarıdırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bir devletin puludurlar ama boyutları değişiktirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Aynı boyuttadırlar ama değişik serilerin pullarıdırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Çeşitli pul ve paralarda ve diğer materyalde ; yazı,arma,resim ,bayrak,bitki,çiçek, devlet büyüğü,kurucusu,anılan gün-kişi-olayla ilgili yazı ve resimler görülürKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Bunların çeşitliliği karşısında insan kendisini zaman ve mekandan soyutlayabilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Yani zamanın nasıl geçtiğini bilmezKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Pullarda seriyi, paralarda seti tamamlamak için çalışırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Haftalar ya da yıllar sonra tamamlandığında insan kendi kendine sevinirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Zaman zaman ilk başta ulaşılamayacak gibi gelen bir olayı başardığına hayret bile ederKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bu ise koleksiyona zevkle devam ettirirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  5- Koleksiyonculuk hayatta insana ne kazandırır ?
  Koleksiyonculuğun insana kazandırdığı şeylerin başında disiplin gelirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Koleksiyoncu olan bir kişi koleksiyonunu düzenleyip,koruma,temizleme,ta snifleme işlemlerini öğrenmiştirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bu yüzden yaşamındaki diğer işlerde de aynı şeyleri doğal olarak yaparKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bunu yaparken kendisi de farkında olmazKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Bir başka konu, ilgilendiği konunun derinliğine inerKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Örneğin ****l para ile uğraşıyor ise ****llerin renklerini, nasıl temizleneceklerini, sesini, nasıl okside olduğunu, alaşımların dayanıklılığını vbKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? öğrenirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?Yeri geldiğinde bu bilgileri uygular ya da çevresine öneride bulunabilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Başka bir yönü bilgi edinmesidirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Zaten insanlar sürekli bilgi edinme uğraşı içindedirlerKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Koleksiyonculuk bu işi kategorize ederKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Yani yön verirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Para ya da pulların üzerindeki çeşitli verileri değerlendirebilmek için bilgili olmak gerekirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Ne gibi ? paranın üzerindeki bir devlet ismini bilmek zorundasınız ki, o devletin paralarının yanına yerleştirinKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Pulun üzerindeki kişinin kim olduğunu merak edersiniz, ansiklopediden bakınca o kişinin o devletin kurucusu olduğunu öğrenirsinizKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bir paranın üzerinde arma vardır, bayrağı vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Siz bunu koleksiyonculuktan dolayı bilirsinizKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Boğazdan geçen bir geminin arka direğindeki bayrağı görünce hangi devlete ait olduğunu hemen anlarsınızKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Çevrenizde birçok kişi bunu bilemezKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bunun örnekleri çoğaltılabilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  Bir başka konu insanlarla iletişim konusu olmasıdırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Koleksiyonculuk sayesinde Türk ya da yabancı birçok kişi ile iletişim kurulabilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Dünyada herkesin bu konuyla ilgilenme yapısı vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Yani insanlar yaratılışlarında koleksiyonun gerektirdiği özelliklere çok değişik oranlarda da olsa sahiptirlerKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Ayrıca sizin genel bilgileriniz ile de iletişim derinleşirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  İnsanların boş zamanlarını, toplum ile uyumlu bir yönde değerlendirdiği için, koleksiyonculuk beyin ve beden deşarjını en iyi şekilde yaparKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Bunun başka çeşitleri de spor ve müzik ile uğraşmaktırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Ama spor ve müzikte ara vermek kondisyonu düşürürKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Koleksiyonculukta ise kaldığı yerden devam ederKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Yaşı yoktur, sınırı vardırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Her yaşta yapılabilir, cebimizle ve parçanın nadirliği ile sınırlıdırKoleksiyon çeşitleri nelerdir ? Ayrıca hem koleksiyon yapıp hem de müzik ya da spor ile uğraşılabilirKoleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  alıntı


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. koleksiyon çeşitleri
  By Kurt34 in forum MÜZELER VE ANTİKALAR HAKKINDA BİLGİLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03.05.2012, 09:48
 2. Koleksiyon çeşitleri nelerdir ?
  By ömerxx in forum MÜZELER VE ANTİKALAR HAKKINDA BİLGİLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 26.04.2012, 09:13
 3. Koleksiyon çeşitleri - Düğme Koleksiyonu
  By definesirlari in forum MÜZELER VE ANTİKALAR HAKKINDA BİLGİLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.04.2012, 10:06
 4. koleksiyon çeşitleri
  By definesirlari in forum MÜZELER VE ANTİKALAR HAKKINDA BİLGİLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.04.2012, 10:02
 5. Dolmen Mezar Nedir?Çeşitleri Nelerdir?
  By Radmin in forum DOLMEN MEZARLAR
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 26.07.2010, 10:02
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define Sohbeti,Elektrik Taahhüt,Define İşaretleri,DEFİNE ARAMA,DEFİNE

SEO UZMANI

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.