RADYASTEZİ(BİO MOLEKÜLER FİZİK):
RADYASTEZİ,PARAPSİKOLOJİNİN ELEKTROMANYETİK DALGALARIN İNSAN VUCUDUNA ÇEŞİTLİ FENOMENLER KULLANARAK ÇEKİM-TİTREŞİM AĞININ SEZGİSEL(ENTÜİZYONİZM) VE SANSUALİZM(DUYUMCULUK) FELSEFİ BİLGİLERİNİ KULLANARAKTAN BİOENERJİK TİTREŞİMİN İNSAN BEYNİNDE YANSITTIĞI ÇAĞRIŞIM ALANINA RADYASTEZİ DENİR.
RADYASTEZİ DOĞUŞTAN BİR YETENEK OLABİLECEĞİ GİBİ SONRADAN GELİŞTİRİLEREKTE İNSANDA BU YETENEK EĞİTİMLE SAĞLANABİLİR.FAKAT RADYASTEZİK OLAY HERKESE ÖĞRETİLMEZ VE ÖĞRETİLMESİDE DOĞRU DEĞİLDİR.ÜNLÜ MANYETİZÖR VE HİPNOTİZÖR FRANS ANTON MESMER TARAFINDAN İNSAN VUCUDUNUN ÇEŞİTLİ ALANLARINA UYGULANAN ALİMÜNYUM,BAKIR VE MIKNATİSLARLA ÇOĞU HASTALIĞI TEDAVİ ETMİŞ.ZAMANIN MİCSHELİ YANİ NOSTRADAMUS Y ÇATALLI YAŞ AĞAÇ DALLARIYLA SU BULMUŞTUR. MEVSİMDEN MEVSİME GÖRE DEĞİŞEN ERİK,ŞEFTALİ,KAYIN,ÇAM VE ÇEŞİTLİ AĞAÇ ÇEŞİDİ DALLARIYLA SU BULUNABİLİR.METALLER İLE İLGİLİ OLARAKTA ALİMÜNYUM,DEMİR VE BAKIR TELLER RADYASTEZİNİN EN ÖNEMLİ ARAÇLARIDIR.METAFİZİĞİN BİR KOLU OLAN TEOFİZİK VE ASTROFİZİK ALANLARI ARASINDA İRTİBAT SAĞLAMAK AMACIYLA KURANI-KERİMDE HZ.ZÜRKARNEYNİN BAŞINDAKİ İKİ ÇATALLI BAKIR TELİN O ZAMANLARDA KİMSEDE BULUNMAYAN DEMİR VE BAKIR KARIŞIMINDAN OLUŞAN ZIRH SİLAHLARI RADTASTEZİNİN KONUSUNA GİRMEKTEDİR.1900 LI YILLARDAN SONRA BÜYÜK BİR ÇOĞRAFYADA YER ALAN RUSYA VE İNGİLTEREDE (Saffer Kelly) BU TÜR EĞİLİMLER İLE RUHU FITRAT OLARAK DOĞUŞTAN YETENEKLİ İNSANLAR ÇIKMIŞ 1. VE 2. DÜNYA SAVAŞLARINDA BU YETENEKLERİNİ SERGİLEMİŞLERDİR.İnsan veya objelerin Bio manyetik alanlarının (negatif-pozitif)birbirlerini çekerek doğadaki saf maddelerin bulunmasında kullanılan bir tekniktir. Genellikle iki çatallı sarkaç, iki çatallı mıknatıs iki çatallı ağaç dalları ve çelik çubuklarla su bulma,define bulma,maden bulma ve insan fizyolojisinde bel ağrısı noktaların bulunmasında kullanılır.
Radyastezi insan üzerinde bel ve sırt ağrılarının bulunmasında çok etkilidir. Beyin hücreleri yakılarak enerjiye dönüştürülür. Açığa çıkan bioenerji ellere aktarılır defne yağı ile (manuel) eller üdektör olarak kullanılır ağrıyan bel ve sırt ağrılarının tedavisinde kullanılır.
İletken ve yarı iletken maddelerin birbiri üzerinde negatif ve pozitif çekim kuvvetleri mevcuttur. İki farklı kutup enerjileri birbirini çeker. Radyastezi yöntemiyle insan üzerinde biriken negatif enerjiler bile çekilebilir.