Sponsor Reklam-5
1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  ömerxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübeli Defineci
  Üyelik tarihi
  29.05.2010
  Mesajlar
  607
  Tecrübe Puanı
  18
  OTOMATİK REKLAM

  Standart Yahudilerin Haç İşaretleri

  Haç (İstavroz): Haç (istavroz) lar uygarlıkların mezarlarını,mezarlık alanlarını ifade ettiği gibi, bu uygarlıklara ait ibadet yerlerinide ifade edebilir. Yabancı medeniyetlere ait haç ve istavrozlar çok farklı şekillerde yapılmıştır. Mezarı ifade ettiği için gömü anlamına gelmez. Fakat eşkiya,ermeni ve yahudilerin haç işaretleri ise kesinlikle gömüyü ifade etmektedir. İşaretin kısa veya uzun kolları istikametinde,bulunduğu yerde araştırma yapılması şarttır.

  Kısa bir süre önce yine benim eklediğim ve anlamını bulamamıştım. Bu işaret genç Bizans dönemine ait ve mezarlık anlamına geliyor muş. Her bir topuzun ucundaki halka bir mezarı simgeliyormuş. Burada yaptığım araştırmada işaretin her yönünde yan yayana gömülmüş 2 şer adet mezar çıkardık ortaya. İşaretin 1 km uzağında aynı işaretten 2 tane daha rastladım.
  Ama daha oraları kazma imkanım olmadı. Kazdığım mezarlardan her hangi kayda değer bir şey çıkmadı. Sadece 7 ADET sikke bulduk onlarında kondisyonları çok kötüydü. Bu işarete denk gelirseniz çok uzağa gitmeyin hemen çevresinde üçer adım sayarak kazmaya başlayın. Mezarların ortalama derinliği 2,5 ve 3 metre.

  --------------------------------------------------------------------------------

  Haçın sol üst tarafında oyma var oyma ile haçın merkezinin arası ölçülür, her bir cm bir adım sayılarak yuvarlak oyma istikametine gidilir.toprak altında tek mezar mevcuttur.

  --------------------------------------------------------------------------------

  Toplu yemin sembolüdür. Tüm kolları eşitse hazine bulunduğu kayanın altında olmalı, eşit değilse de farklı kolun işaret ettiği istikamette inceleme yapınız.

  Soylu aile mezarı da bulunabilir. Çevresinde doğaya aykırı unsur aramalısınız.

  AİLE PUTU

  Topluca yapılan yemin işaretidir İstavroz da denilir, işaretin tüm kolları eşitse Gömü bulunduğu kayanın altındadır, eşit değilse farklı olan kolun baktığı yönde araştırma yapmalı. Asil aile mezarı da çıkabilmektedir. Çevresinde doğal yapıya aykırı unsurlar aranmalıdır.


  Örnek :
  İstavrozun altındaki bağlı yuvarlak onun mezar amaçlı değil saklı olan amaçlı olduğunu uçlarının ikisinin kapalı birinin açık olması gidilmesi gereken yönü, noktalar ise 4 parça halinde gömüldüğünü gösterir. 10 metreden uzakta değil, 2 metreden derin değildir. Cihazla kolayca tespit edilip hepsi çıkarılabilir.

  --------------------------------------------------------------------------------


  Haçlar genellikle mezarlar için kullanılmış olup uzun kolu veya yanında bulunan bir işaret ufak oyuk gibi veya daha ufak bir haç gibi yön belirtmektedir.
  üzerinde hilal gibi yarım yuvarlak olanlar büyük ihtimalle oda içerisinde anlamına gelebilir. Yuvarlak içerisindeki haç ise en fazla beş adım etrafında aranmalıdır .
  burda aranacak şey çökme hafif yıgma olmalıdır

  Konu Editör tarafından (29.07.2018 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. islam işaretleri
  By ömerxx in forum DİNİ KONULAR
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11.12.2013, 01:48
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14.07.2013, 04:05
 3. Define İşaretleri - Ok İşareti - Çeşitli Ok İşaretleri
  By ömerxx in forum DEFİNE İŞARETLERİ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07.07.2013, 23:11
 4. yahudilerin kanlı el kitabı değiştirilmiş tevrat
  By Kurt34 in forum KATEGORİSİZ KONULAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03.05.2012, 08:06
 5. El işaretleri
  By Radmin in forum DEFİNE İŞARETLERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 29.01.2011, 01:05

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define İşaretleri

Nasıl Polis Olurum