Hazine satın alımlarının finansmanı konusunda müzeler için tavsiyeler

alımlarının finansmanı konusunda tavsiyeler
Hazine'nin değerlemesi ve edinilmesinde temel adımlar:

 1. Buluntu Coroner tarafından Hazine ilan edildi
 2. Bul, geçici olarak bir veya daha fazla bağımsız uzman değerleme uzmanı tarafından değerlendirilir.
 3. Buluntu, geçici değerlemelerin yanı sıra bakıldığı bir Hazine Değerleme Komitesi toplantısında görülür.
 4. Hazine Değerleme Komitesi, Bul için bir değer önerir. İlgili taraflara tatmin olup olmadıkları sorulur.
 5. Müze önerilen tutar için faturalandırılır.
 6. Müze'den fatura kesildikten sonraki dört ay içinde ödeme yapması istenir.

Faturalanan tutarın alınmasından sonra, bulmayı müzeye bırakan bir mektup yazıyoruz.
Bazı ipuçları....
İşte müzeler fonlama sürecinden geçerken bize aktardığı bazı ipuçları. Müzelerin yararlı buldukları bilgileri içerir ve bu nedenle finanse başvururken kullanabileceğiniz bir şey olduğunu umuyoruz.
Müzeniz arasında bir eşyaya ilgi duymak ve soruşturma tarihi arasında birkaç ay geçmiş olabilir. Hazine Ofisi'nden sorgulamadan sonra ilk duyacağınız müzeye geçici değerleme gönderdiğimiz zamandır.

 • Geçici değerleme aldığınızda paniğe kapılmayın. Aldığınız noktadan itibaren başvurunuzu hazırlamak için en az 2 ayınız (sol akış şemasında 1-5. Adımlar) olacaktır. TVC tutulduktan ve ilgili tüm taraflar değerlemeyi kabul ettikten sonra müzenize bir fatura göndereceğiz. Bu tarihten itibaren faturayı ödemek için 4 aya kadar zamanınız vardır. Bu, fonlama kuruluşlarına eksiksiz başvurular sunmak, yanıtlar almak ve aynı zamanda işler plana göre gitmezse beklenmedik durum süresi sağlamak için yeterli zaman sağlar.
 • Finansman kaynaklarına erken başvurun ve önerilen değerlemeyi aldığınızda seçeneklerinizi hazırlayın. Geçici değerlemeniz olduğunda fonlama kuruluşlarıyla iletişime geçmenin bir zararı yoktur (adım 2). Finansman kurumlarıyla bağlantı noktasında tavsiye edilen değerlere sahip olmasanız bile, sizinle konuşmaktan mutluluk duyacaklar ve başvurularınızı hazırlamaya başlayabileceksiniz.
 • Müzenizin Dostları veya yerel tarihi toplumlar gibi yerel finansman kaynaklarınıza zamanında ulaşın.
 • Yerel komitelerin ne zaman toplantı / toplantı yapıp yapmadıklarını öğrenin. Belirli tarihlerde toplantıları olabilir ve bu nedenle kaçırmamanız ve bir sonraki toplantıya kadar beklemeniz için onlara hazır olmak isteyebilirsiniz.
 • Bazı ulusal finansman kurumları, resmi başvurularınızdan birkaç hafta sonra size karar verir. Bir karara varmadan önce size ne kadar süre dönebileceğini görmek için onlarla görüşün. Bu süreden sonra size bir karar vermeden önce daha fazla bilgi isteyebilme ihtimalini belirleyen faktör.
 • Gerekli tüm bilgileri fon kuruluşlarına gönderin. Resimlerin kopyaları, raporlar veya geçici değerleme ile ilgili daha fazla bilgi gibi eksik ve ihtiyaç duyduğunuz bir şey varsa Hazine ofisinde bize ulaşın.
 • İlgili bir partiden size fatura vermeden önce bize bildirmek için bir bağış alırsanız önemlidir. Bu şekilde, bu bağışın en iyi şekilde nasıl alınacağı ve bunun finansman başvurularınızı nasıl etkileyeceği konusunda mümkün olan en iyi tavsiyeyi sağlayabiliriz.
 • Müzenizin bu fon için uygun olduğundan emin olmak için başvurmadan önce lütfen fon kurumlarına danışın.