Wordpress şüphesiz tüm webmaster arkadaşların gözü kapalı güvenebileceği, kullanımı en kolay php sistemlerinin başında gelmektedir. Ancak bazen öyle bir an gelir ki çok basit bir düzenlemenin nasıl yapıldığını hatırlayamayız. Biz bunun farkına vardık ve web master arkadaşların siteler üzerinden yoğunlukla uğraştıkları sorunları bu kategorimizde toplamaya karar verdik.

İşte bazı Wordpress siteler tahmin edildiğinden daha çok ziyaretçi çekebilmektedir. Buda yorum sayısının fazla olacağına işarettir. İşte tam burada büyük bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Siteye yapılan yorumlar sayfanın aşağısına doğru uzuyor da uzuyor uçsuz bucaksız bir sayfa aşağıya doğru kaymaya başlıyor. Bunun önüne geçmek ve belirli bir sayıdaki yorumu ilk sayfada gösterdikten sonra diğer yorumları Sayfalama yapmak gerekir ki sitenin görünüşü bozulmasın.

Bunun için yapmanız gereken ufak bir dokunuş vardır.

Wordpress yorumları Sayfalama yapmanın yolu;

Wordpress admin paneli > Ayarlar > Tartışma >Diğer Yorum Ayarları > Her Sayfada 1 üst seviye yorum olacak şekilde varsayılan olarak ilk sayfa gösterilecek şekilde yorumları sayfalara böl.


Buradaki 1 sayısı her sayfada görünmesinin istediğiniz yorum sayısı olacaktır. Onu belirleyin bizim tavsiye edeceğimiz sayı 7 veya 10 olacaktır. Daha sonra sayfa altından yaptığınız değişiklikleri kaydedip çıkın ve yorum olan bir sayfanıza girip bakın yorumlar istediğiniz gibi sayfalanacaktır.

Örnek aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

wordpress-yorumlari-sayfalama-yapma.JPG