Son yıllarda Google Play üzerinden kazanç sağlamak baya bir popüler olmuş durumda. Bunun yanında Google Play mağazasında uygulaması (oyun, yarışma, bilgi vs.) olan bir çok kişi uygulamanın nasıl düzenleneceğini dahi bilmemektedir. Buda ileride doğabilecek en küçük sorunda hemen dışarıdan bu işten anlayan birisine ücretli olarak düzenleme yaptırılır.

İşte sorun burada başlıyor, araştırmak, öğrenmek kendi göbek bağımızı kendimiz keselim mantığı üzülerek söylüyorum bir çok kişide maalesef yok. Buda her zman cepten yemeye itiyor insanoğlunu. İşte başlıkta da belirttiğimiz gibi mağazada bir uygulamanız var ve herşey ne güzel yolunda giderken bir sabah bir kalkıyorsunuz uyuglama pert olmuş, ya yayından kaldırılmış yada Uygulamanızda Google AdMob Reklam Sunumu Kısıtlandı uyarısı ile karşı karşıya kalmışsınız.

Şimdi ne olacak evet samimi olarak size soruyorum bu konuyu okuyorsanız sizin cevabını merak ediyorum diyeceğim ama ben söyleyeyim sizin yerinize, bu konu hakkında en ufak bir bilginiz yok ve sorunu belki ben çözebilirim diye araştırırken bu konuya denk geldiniz. Bende sizi boş çevirmemek için zaten bu konuyu açtım.

Başlıkta ki sorunu yaşadığınız an uygulamanızın içindeki reklamlar google politikalarına uygun olmadığı için google play mağazadan kaldırılmış ve reklamları engellenmiştir. Eski apk yı tekrar yüklemeyi denerseniz bu sefer hasar daha büyük olabilir. O riske hiç girmemenizi öneririm.

Öncelikle aşağı yukarı zararı kârı hesap edelim. Bu uygulama size çok mu kazandırıyordu? Çok derken ayda 1500-2000 TL kazanıyorsanız ve nasıl düzelteceğinizi bilmiyorsanız bir codere uygulamanızın apk dosyasını ve diğer klasörleri vereceksiniz sorunu söyleyeceksiniz o size düzeltip verecek, insancıl biriyse google playa bile yükleyebilir. Yeni görselleriyle birlikte.

Haa uygulamanız size bir işinizi görecek bir derecede kazanç sağlamıyorsa hiç uğraşmayın, kaldırın atın çöpe gitsin, yapacağınız masrafa değmez diyebilirim. Yada şöyle yapabilirsiniz uygulamanızı karıştırıp bir şeyler öğrenmek için kendiniz düzenleme programını indirip uygulamanızı inceleyebilirsiniz, nasıl yapıldığı hakkında küçük fikirler edinerek bir yerden bu işin içine girebilirsiniz.