Günümüzde büyükten küçüğe herkes kendisine ait bir web sitesi olmasını ve bu site üzerinden kazanç sağlamanın yollarını aramaktadır. Ancak bu genelde site açıldıktan sonra 1-2 içerik eklemeden sonra rafa kaldırılır ve kazanç hayalde kalır.

Seo Nedir?

İşte bu hayalin gerçekleşmesi ve web siteniz üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız google algoritmasına ayak uydurmayı öğrenmelisiniz. Bununda yolu tabii ki Seo yapmaktan geçer. Bir çok web master seo yu bildiğini sanıyor ama işin aslı kesinlikle öyle değildir. Her web sitesine farklı bir seo çalışması uygulanmalıdır.

Seo Yapmanın İncelikleri Nelerdir?

Özellikle site açıldıktan sonra düzenli aralıklarla özgün içerik eklenmelidir. Seo içeriğin kalitesi ile başlar. Bu tüm web siteleri için geçerlidir. Şunu unutmamak lazım ki içerik domain ve sitenin genel amacına kesinlikle uygun olmalıdır. Siz elektronik üzerine bir web sitesi açtınız ve bu siteye yemek tarifi eklerseniz tabii ki verim alamazsınız. O yüzden domaine bağlı olarak sitenin genel amacına uygun içerik özenle yazılmalıdır.

İçeriklerimizi düzenli olarak web sitemize girmeye başladıktan 1-2 hafta sonra sosyal medya üzerinde linklerimizi paylaşmamız, imleme sitelerinden yavaş yavaş backlink çalışmasına başlamalıyız ki sitemizi arama motorlarına göstermeliyiz. Arama motorları değişik mecralarda sitemize verdiğimiz linkleri gördükçe bizi yavaş yavaş hedefimize çıkarmaya başlayacaktır.

İçeriklerimizi üretirken sitemizin içeriğine uygun web sitelerinden sitemize çıkış verirsek arama motorlarının gözünde değeri her geçen gün artacaktır. Buda ziyaretçimizin artması ve dolayısiyle gelir elde etmeye başlayacağımızın göstergesi olacaktır.

Seonun Sitemize Yararı

Yukarıda belirttiğimiz çalışmaları düzenli olarak uygulamaya başladığınızda ziyaretçi sayınızda artış olduğunuzu gözlemleyeceksiniz. Buda yapmış olduğunuz seo çalışmasının sitenize ne kadar yarar sağladığının ispatı olacaktır.

Sitenize eklemiş olduğunuz içeriklerin arasına ana başlığınızda geçen kelimeleri anlamlı bir şekilde yerleştirirseniz ve etiketlerinize bu kelimelerde yer verirseniz Seo'nun faydasını fazlasıyla görebilirsiniz. Bu anlattığımız püf noktasını sitenize eklemiş olduğunuz tüm içerikleriniz de düzenli olarak uyguladığınız takdirde iç Seo'yu başarıyla yaptığınızı belirtebiliriz, ve sitenizi indexlemeye gelen arama botları yani örümcekler sitenizi o kelimelerde sıralamanın üstüne taşımaya başlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu anlattıklarımızın sürekli olarak uygulanmasıdır.

Seo içeriklerinin önemli noktalarını sizlere izah etmeye çalıştık. Umarız sitenizde başarı ile uygulayıp amacınıza ulaşabilirsiniz.