Arkadşlar bu konuda eksikliklerinizi tamamlamanizicin elimizden geldigi kadar konularimizi guncel tutmaktayiz...

Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların, başarı sıralaması Ortaöğretime yerleştirme puanına göre yapılacaktır.

Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar internet adreslerinden ilanen duyurulduktan sonra başarılı olan adaylar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şubelerine başvuracaklardır,

Başarılı olan adayların Polis Koleji e-başvuru kılavuzunda ek-1’de Öğrenim Durum Belgesini bilgisayar çıktısı olarak alacak, 2008–2009 eğitim-öğretim yılında en son öğrenim gördükleri Okul Müdürlüklerine 14 Temmuz - 31 Temmuz 2009 tarihleri arasında doldurup onaylattıktan sonra Ankara’da yapılacak olan Polis Kolejine Giriş Sınavı Mülakat aşamasına getireceklerdir.

Öğrenim Durum Belgesini getirmeyen adaylar ikinci sınav aşamasına alınmayacaklardır.

Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar il emniyet müdürlükleri eğitim şubelerinde tebellüğ ettikleri belgelerle ve spor malzemeleri ile birlikte belirtilen tarihte Ankara Polis Kolejinde hazır bulunacaklardır.

Polis Kolejine Giriş Sınav aşamasında adayların T.C kimlik numarasız ve yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir.