Hükümet seçim öncesi askere yaptığı ek zam a benzer bir zamıda Polislere vermeye hazırlanıyor. Her yıl polis haftasında yargı mensuplarına, askeriyeye ve öğretmenlere ek zam vererek emniyet teşkilatının tepkisini çeken hükümet bu sefer Polislere ek zam vermek için çalışmaları bitirmek üzere.

Alınan bilgilere göre 400 ile 800 TL arasında bir ek zam vermeyi düşünen hükümetin bu çalışması emniyet teşkilatı içinde heyecana sebep oldu. Polislerin sıon yıllarda maaşlarının iyice eridiğinide varsayarsak bu ek zam teşkilata ilaç gibi geleceği polisler arasında konuşulan en önemli konu olmayı başardı.

Ek zam önümüzdeki günlerde açıklanması beklenirken, polislerin hükümetten para istemediği, 3600 ek göstergelerinin verilmesini, çalışma saatlerinin düzenlenmesini, mesai ücretinin düzenlenmesini, keyfi görevlere düzenleme getirilmesini, sendika haklarının verilmesini, polis memurunun müdürlerinden mobbing gördüğü bunun önüne geçilmesi için gerekli çalışmaların yapılması yönünde istekleri olduğu görülüyor.

Emniyet teşkilatının sahipsiz olduğu aşikardır. Emniyet Genel Müdürü milletvekili adayı olmak için görevinden istifa ediyor, bu adam mı polise teşkilata sahip çıkacak diye söylentiler teşkilat içerisinde kulaktan kulağa dolaşıyor. Kimlerden medet umduğumuzu bu vesileyle görmüş olduk.