Nusret Gökçe ve Doğuş Grup ortaklığı ile yönetilen et lokantası son dönemde ünlenmesi ile parmak ile gösterilen Steak House heline gelmiştir. Bu kadar tutulması ve tercih edilmesinde birçok sebep bulunmaktadır. İsim hakkının ortaklarından olan Nusret Gökçe ilk olarak belirli bir maaş ile kasaplar çarşısında kasap çırağı olarak işe başlamıştır. Çeşitli ustaların yanında devamlı işi öğrenmek için uğraşan Nusr-Et kasap çırağı dönemlerin de açılan bir et lokantasından ilham alarak bu konuda önde olan bir ülkelerde durumun nasıl olduğunu merak ederek Arjantin ve Japonya’ya giderek oralarda ki Steak House’ları görmek istemiştir. Yabancı bir müşterisinin aracılığı ile yurt dışına giden Nusret Gökçe orada ki et lokantalarını ve çiftlikleri gezmiştir. Daha sonra Türkiye’ye dönüş yapan Nusret Gökçe maaşlı işine devam etmiş aynı zamanda et lokantası işinde en önde olan ülkelerden olan Amerika’ya gidebilmek için uğraşmıştır. 3 aylık vize alabilen Nusret Gökçe Amerika’ya gittiğinde orada ki et lokantalarında ücretsiz olarak kaçak bir şekilde çalışmaya başlamıştır. İşi tamamı ile öğrenen Nusret Gökçe kendi işini yapabilmek için çalışmalar yapmaya başlamıştır.
Eski bir dostunun finansman olması ile ilk lokantasını açan Nusret Gökçe arkadaşı ile isim hakkında beyin fırtınası yaparken bir kağıda ‘Nusr-Et’ yazısını yazarak markanın adının ilk çıkışını yapmıştır. Aynı zamanda Nusr-Et markasının ve Nusret Gökçe’nin ünlenmesinde sosyal medyanın önemi de çok büyüktür. Et konusunda bilgisi ve kasaplık yetisini birleştiren Nusret Gökçe lokantasında birçok ünlüye servis yapmıştır. Ünlüler ile çekindiği fotoğraflara yazdığı kendine özgü açıklamalar ile sosyal medya fenomeni haline gelmiştir. Etlerin hazırlanış videolarında sosyal medyadan paylaşan Nusret Gökçe Türkiye’de en çok tercih edilen Steak House olmanın yanında dünya çapında bilinen bir marka haline gelmiştir.
Nusr-Et Franchising Nasıl Alınır?

Kısa zamanda tanınan Nusr-Et et lokantası sektöründe dünya çapında tanınan bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Nusr-Et adı altında et servisi yapan 7 şube bulunmaktadır. Ankara Kavaklıdere’de bulunan şube Steak House sektöründe müşterilerine hizmet vermektedir. Hizmet veren şubeler arasında Bodrum Yalıkavak Şubesi de bulunmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Bebek semtinde burger üzerine hizmet veren bir şube bulunmakta bu konuda hizmet veren bir başka şube olarak İstanbul Nişantaşı şubesi karşımıza çıkmaktadır. Steak House sektöründe hizmet veren diğer şubeler ise İstanbul Etiler, D-hotel Maris ve Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şubesidir. Aynı zamanda Nusr-Et markasının bu kadar çabuk ünlü olmasının nedenleri arasında servis sırasında yaptığı kendine özgü hareketleridir. Nusret Gökçe tarafından yapılan eti tuzlama hareketi sosyal medyada fenomen haline gelmiştir yanı sıra telefon emojileri arasında yerini almayı başarmıştır. Birçok yatırımcı tarafından bu markadan bayilik alma teklifi bulunmaktadır fakat Nusr-Et franchising sağlamamaktadır. İlerde bayilik vermeye başladığı taktirde isim hakkına sahip olmak için franchising bedelinin çok yüksek olacağı düşünülmektedir.