Selam dostlar. 2018 Şubattan beri Berlin'de yaşıyorum. 20 Temmuz Cuma akşamı başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepiniz Berghain'ı duymuşsunuzdur. Kapıda her zaman uzun bir sıra var ve 1 - 1,5 saat beklemiş olsanız bile alınmama ihtimali yüksek. Tek başına olmak girişte işleri kolaylaştırıyor. Ben de bu yüzden yalnız gitmeye karar verdim. Saat 11:30 gibi Warschauer straße yakınlarında Crack Bellmer diye bir yer var. Oraya gidip birkaç bir şey içtim. 12:30
-13:00 gibi oradan çıkıp Berghain'e gidiyordum.

Fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim yerde birçok hap, ot vs. satıcısı var. Kimi görseler bir şeyler satmaya çalışıyorlar. Bana da geldiler, istemiyorum dedim devam ettim. Hemen sonrasında yüzüme bir şey sıktı. Başım döndü, olduğum yere oturdum. Yanıma 2-3 kişi geldi. Koluma girdiler, ağaçlık bölgeye sürükleyip bıraktılar. Bir süre baygın bir şekilde yerde kaldım. Her şeyi duyuyordum ama hareket edemedim. Sonra biri gelip cüzdan, telefon ve saatimi aldı. karşılık veremedim. Uyandığımda, benzer şeylerin İtalyan bir grubun başına geldiğini de gördüm. Ambulans polis vs. çağrıldı.

Eğer Berlin'e gelip de Warschauer Straße taraflarında olursanız çok dikkatli olun.

Hepinize güvenli geziler diliyorum.

berlinde-dikkat-edilmesi-gereken-yerler.jpg