Sponsor Reklam-5
1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Devamlı Üye
  Üyelik tarihi
  21.04.2012
  Yaş
  45
  Mesajlar
  49
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Eski Uygarlıkların Kullandığı Sayı Sembolleri


  İlkçağ insanı (ilkel insan Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri mağara insanı) Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri rakam ve sayıları kullanmak ihtiyacını duymuştur. Bu devir insanları Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri ihtiyaçlarını kaydedip saklamasını da biliyordu. Avladıkları hayvanların veya sürüsündeki koyunların sayılarını belirtmek için Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri yaşadıkları mağara duvarlarına çizikler çizmişler Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri bir ağaç dalına çentikler yapmışlardır. Bazen de Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri ipe düğüm atmışlar Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri veya çakıl taşlarını kullanmışlardır .

  Bu devrin Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri 13-15 yaşındaki insanı Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri koyun ve geyik gibi varlıkları Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri ok gibi eşyaları sayabilmek için Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri ufak yuvarlak çakıl taşlarına sahip olması Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri veya kesilmiş bir ağaç dalı (sopa) üzerine çentik yapması icap edecekti. Bir taş veya sopa Üzerinde işaretlenmiş bir adet çentik Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri tek koyunu ifade ederdi. Belli bir zaman sonra Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri eğer her bir taş veya çentik için bir koyun yoksa Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri o insan bir veya birkaç koyunun kayıp olduğunu anlardı. Bu devrin insanları; sayıları bir yere kaydedip saklanmasını da biliyorlardı.


  İlkçağ insanları Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri sayılar için kil tabletler üzerine çizikler kazmayı Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri veya kesilmiş ağaç dalına çentikler yapmaya başlamakla Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri ilk defa Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri sayıları yazılı olarak ifade etmiş oluyorlardı. İlkçağ insanının Kullandığı bu işaretler Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri rakam ve sayıların ilk yazılı ifadeleridir.


  Bunların yanında; ilkel insanlar Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri sayıları belirtmek için Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri değişik ses ve kelimeler de kullanmışlardır. Bugün sayıları belirten standart hale gelmiş sembol (şekil) ve sözcükler vardır. Günümüzde; sayılar Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri hem 1 Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri 2 Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri 3 Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri … gibi sembollerle ve hem de; bir Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri iki Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri üç Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri … gibi kelimelerle ifade edilmektedir. Bugün dört adet kalemi Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri “dört kalem” kelimesi ile belirtip “4″ sembolü ile gösterebiliyoruz.

  Bilinen en eski sayma sistemlerinden biri Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri Eski Mısırlılara ait olanıdır. Eski Mısırlıların kullandıkları resim yazısının (hiyeroglif) başlangıç tarihi Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri M.Ö. 3300 yılına kadar geri gider. Eski Mısırlılara ait sayma sistemi Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri ilkçağ mağara Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri insanının önceleri Kullandığı sayma sisteminin gelişmiş şeklidir.

  Eski Mısır aritmetiği hakkındaki bilgilerimiz Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri papirüs tomarlarından elde edilmektedir. Bugün bu papirüsler; bilim tarihinde Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri M.Ö. 1900-1800 yılları için adlandırılan Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri Kahun ve Berlin papirüsleri ile Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri M.Ö. 1700 ile 1600 yılları için adlandırılan Hiksoslar Devrinden M.Ö. 1788-1580 kalma Rhind ve Moskova matematik papirüsleridir. Mısır matematiği hakkındaki diğer kaynaklar Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri birkaç parşömen tomarı ile kil ve tahta tabletlere dayanmaktadır.


  Eski Mısır’da rakam ve sayılar bazı sembollerin (şekillerin) yan yana gelmesiyle ortaya çıkıyordu. Bütün rakamlar Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri 7 değişik şeklin bir araya gelmesiyle ve yazım biçimi de Eski Uygarlıkların Kullandığı sayı Sembolleri sağdan sola doğru ifade ediliyordu.


  Konu Editör tarafından (28.07.2018 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Eski Uygarlıkların Kullandığı Matematikler
  By aga_0074 in forum Sayıların Sırları ve Gizemli Dili
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01.11.2013, 21:40
 2. Eski Uygarlıkların Kullandığı Sayı Sembolleri
  By definesirlari in forum ESKİ UYGARLIKLAR VE TOPLUMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.04.2012, 15:02
 3. Eski Uygarlıkların Matematikleri
  By definesirlari in forum ESKİ UYGARLIKLAR VE TOPLUMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.04.2012, 14:51
 4. Eski Uygarlıkların Kullandıkları Sayı Sistemleri nelerdir
  By ömerxx in forum ANADOLUDA KURULAN MEDENİYETLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14.04.2012, 12:41
 5. Eski Uygarlıkların kullandığı sayı sembolleri
  By ömerxx in forum ANADOLUDA KURULAN MEDENİYETLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14.04.2012, 12:31

Bu Konudaki Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define Sohbeti,Elektrik Taahhüt,Define İşaretleri,DEFİNE ARAMA,DEFİNE

SEO UZMANI

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.