Herkese merhabalar, ben Anıl Çağlıyan.

Şuan Trakya üniversitesi işletme bilgi yönetimi son sınıf öğrencisi olarak okumaya devam ediyorum. Bu yıl inşallah mezun olmayı düşünüyorum. Hayat bundan sonra başlıyor.

Kara üzerinde yer alan defineleri aramaktan kapalı alan korkum nedeni ile her zaman uzak durdum. Ancak merakımı hiçbir zaman geçmedi. Çocukluğumda köyde çok fazla define işareti görüyor ve anlam veremiyordum. Bunların ne olduğunu artık çok daha iyi anlıyorum. Karacabey - yeniköy bölgesi ve oraya giderken yer alan köylerin birçoğunda define işaretleri görmek oldukça mümkün.

Şu sıralar dedektör sistemleri ve denizaltı defineciliği ne merak salmış durumdayım. Açıkçası karada olduğu gibi denizde herhangi bir korkum bulunmuyor. Gözlük ile yüzmeyi ve derinleri keşfetmeyi seviyorum. Birçok insan denizde değerli bir eşyasını kaybetmiştir. Özellikle yüzük, bileklik, küpe ve kolye gibi takılar deniz hazineleri arasında bulabileceğiniz nadide parçalardan. Tamamı farklı anlamlara sahip.

Kara daha çok eski definelere ev sahipliği yaparken, deniz yeni hazineleri bizlere sunuyor. Henüz iş hayatına adım atmadığım ve maddi durum yetersizliğinden dolayı bunu hobi haline getirmeyi başaramadım. Bakalım inşallah ileride define yeri forumunda öğrenmiş olduğum bu değerli bilgiler ile hobimi çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirim.
Herkese iyi forumlar dilerim. Saygılar.