Bu Üye $config['SpecialUsers']['undeletableusers'] satırında config.php Dosyasında değişiklik yapılmasına karşın garantiye alınmıştır.

Evet arkadaşlar sitenizde bir üyenin bu üye yönetici olabilir veya normal üye olabilir profilini düzenlemeye çalışıyorsunuz ancak kaydet dediğinizde yukarıdaki uyarıyı alıyorsanız bunun çözümü gayet basittir. Tek yapmanız gereken ftp de config.php dosyanızda $config['SpecialUsers']['undeletableusers']
satırını bulun ve orda profilini düzenlemek istediğiniz üyenin profil id si ni göreceksiniz.

Örnek olarak aşağıdaki resim.

configduzenlemesi.PNG

Resimde gördüğünüz örnekte 1,2 id numarasına sahip üyelerin profillerinde düzenlemeyi üyenin kendisi bile yapamaz. Bu üyenin profilinde düzenleme yapabilmek için o üyenin id numarasını silin dosyayı kaydedip geri ftp ye atın ve üyenin profilinde gereli düzenlemeyi yapın. Düzenlemeyi bitirdikten sonra aynı dosyaya o üyenin id numarasını geri ekleyip dosyayı kaydederek geri yerine atın. Bu birazda olsa güvenlik önlemidir.

Bir sonraki sorununuzda görüşmek üzere hoşçakalın. Ayrıca çözümünü bulamadığınız sorunlarınız varsa bunu forumumuz da konu açarak sormaktan kesinlikle çekinmeyin.