Ofis dosyaları ile çalışma yapanlar bir çok uzantılı dosyayı kullanmaktadır. Bazı durumlarda bir dosyayı farklı bir uzantıya çevirmek gerekebiliyor. örneğin Pdf uzantılı dosyayı Tif uzantılı bir dosyaya çevirmek gerekebiliyor. İnternette bunu yapabilen program sayısı yok denecek kadar az sayıda.

Ancak bu çeviri işini yapan programlar online olarak web site üzerinden yapılabilmekte. Buda güvenlik açığını ortaya çıkaracaktır. Çünkü çevirmeye çalıştığınız dosya gizlilik derecede bilgi içerebilir. Gizlilik derecesi olmayan evraklarınızı rahatlıkla çevirebilmek için sizlere kaliteli bir kaç site vereceğim.Bunlardan birincisi

pdfcandy sitesi, site üzerinde demo olarak programıda indirebiliyorsunuz. maksimum 3 dosyayı çevirmenize olanak sağlayan bu program sonrasında sizden pro sürüme yükseltmenizi isteyecektir.

İkinci önereceğimiz çeviri sitesi ise tiff2pdf olarak aratıp sitede online olarak istediğiniz dosyayı çevirebilirsiniz. Sizlere önerimiz gizlilik dereceli belgelerinizi bu sitelerde veya farklı online çeviri sitelerinde kesinlikle çevirmeyin. Güvenlik açısından sorun yaşayabilirsiniz. Sonuçta internetin hiçbir yeri günümüzde güvenli değildir.

Son olarak OpenOffice programını deneyebilirsiniz. Bu programda sizin işinizi görecektir.