Galaxy Talep Rekoru Kırdı


Samsung’un, smartphone’lara öncü olacak özellikteki yeni ürünü Galaxy S 4, Android 4 OS'inin en güncel versiyonu olan Andorid 4.2.2 J.B. ile çalışmaktadır. Samsung şirketi, en son tasarımı Galaxy S 4 ile telefon sektörü çıtasını bir hayli yükselterek diğer akıllı telefon markalarının başına büyük bir çorap ördüğü söylenebilir. Cep telefonu ekran ebatını büyüterek ve cihaza özel android tabanlı yazılımlar yükleyerek Samsung firması, en son modeli Galaxy S 4 ile iphone çizgisinden git gide ayrıldığını gösteriyor.
Galaxy S3 tasarımı ile kıyaslandığında Galaxy S 4 cihazının hünerleri zirveye ulaşmışa benziyor: beş inç ile çok daha büyük ekran, 1080p ile daha yüksek ekran çözünürlüğü, 2600 mAh ile daha uzun batarya ömrü ve 1.9GHz (dört çekirdekli) veya 1.6GHz (8 çekirdekli) telefon işlemcisi ile daha hızlı işlem gücüne sahiptir.
İlk izlenimde bir önceki tasarıma benzese de, sadece büyümüş olması değil, aynı zamanda daha ince ve hafif olduğu da görülebilmektedir. 136.6mm yüksekliği ve 68.9mm genişliği ile Galaxy S 4’ü tam olarak Galaxy Note ile GS3 arasında bir yerde konumlandırmak mümkün.
Buğulu Siyah renkte de satışa sunulan Galaxy S 4 güzel görüntüsüne rağmen, tasarımı ile yine de diğer ürünlerin tercihe sunduğu şık tasarımlı telefonlarla girdiği rekabette biraz daha arka planda kalmaktadır.
Ne var ki, Samsung’un plastik malzeme kullanmasının ardındaki sırrı, akıllı telefonun böylelikle çok uzun ömürlü ve hesaplı olması ile sınırlı değil. Samsung Galaxy S4 tasarımda seçilen malzeme sayesinde, 1.920x1.080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip 5" HD Super AMOLED ekran azami ekran aydınlığında renklerin bir hayli canlı görünmesini sağlıyor.
Sonuç olarak Samsung markası; Galaxy ismini ileriye taşımak için gerekli en mükemmelini yerine getirmiş olduğu söylenebilir.
Bütün dünyada yankı uyandıran bu en son model akıllı telefona hemen sahip olmak isteyenler için avea şimdiden samsung galaxy s4 için bir talep formu hazırlamıştır.. Saygılar