örneğin bir kediniz yada köpeginiz mi kayboldu artık onu bulmak mumkün çünkü ingiltere böyle bir navigasyon çıkardı..artık kedim yada köpegim yada papağanım nerde derdine son...aslında bizim türkiyede çok satılır kurban bayramlarında satış rekotu kıracagına eminim ingilterenin navigasyonu
Herhangi bir evcil hayvanın boynuna takılan 15 santimetre ağırlığındaki cihaz sayesinde GPS ile hayvanların nerede olduğu an be an görülebiliyor. Hayvanlar eve döndüğünde Google Earth uydu görüntüleri üzerindeki bilgiler bir web sitesi aracılığıyla usb’lere kaydedebiliyor.

Cihazın yalnızca 50 euroya mal olduğunu ifade eden Dave Evans ayrıca bu cihazın su geçirmez olduğunu ifade etti. Evans, açıklamasında, “Kedim her geçen gün kilo alıyordu ve ben de onu daha az beslemek zorunda kalıyordum. Fakat şimdi o gün içinde istediği kadar gezip başkalarından da yemek yiyebiliyor.

Bu cihaz köpekler için de kullanılabilir. Mesela köpeğinizin gün içinde ne kadar yürüdüğü belli olabilir. Bu cihaz sayesinde Google Earth üzerinden hayvanların nerelerde gezdiği kolayca kullanıcıya gösterilebilir” dedi.