Sponsor Reklam-5
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 1 gönderen aga_0074
 • 1 gönderen tevfik

Konu: Cinler Aleminin Gerçegi

 1. #1
  Status
  Offline
  aga_0074 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Öğretici Defineci
  Üyelik tarihi
  20.04.2008
  Yer
  DİYARBAKIR_AMED
  Mesajlar
  4.878
  Tecrübe Puanı
  360
  OTOMATİK REKLAM

  Standart Cinler Aleminin Gerçegi

  IŞIK EVREN 49 renk tonunun bir araya gelmesinden oluşmuştur. 7 kat Melekler Alemin de bulunur. 7 kat evren bilgilerini yani B.i.r) denilen evrensel insanlık gerçeğini ya da hakikat-ı Muhammediyi yada Halifetullah kavramındaki 99 ilahi ismi (Esmaül Hüsna) kavramlarının anlamını ifade eder. Işık evrene ait bilgilerin sembolü köşegen karelerin bir araya gelmesinden oluşan 8 köşeli köşegen yıldız sembolüdür.  CİNLER ALEMİ: 49 renk tonunun bir araya gelmesinden oluşmuştur. 7 Kat gökler yada 7 kat Cennetler veye 7 kat cehennemler evrenini ifade eder. İnsanı dini doyuma ulaştıran dindar ve ahlaklı yapan bilgilere tamamlamak üzere , evrensel gizli hakikat bilgileri , bu Cinler aleminden gelir yansıtılır.  Evrensel hikmet sırları da denilen yada Bilgelik bilgileri de denilen bu sır bilgiler dini doyuma ulaştıran bilgilere biraz ters yada çelişkili gibi görünse de , hak=doğru olan bilgilerdir. Bu çelişkileri, imtihanın gizliliği ve ilahi kutsal tuzak düzeni çerçevesinde değerlendirmeli, inkar etmemeli.  Bu bilgiler İsrail Bayrağındaki 6 köşeli yıldız sembolü ile ifade edilir. Bu Cinler Alemine BETA evreni de denir. Siyah renk ile sembolize edilir. Siyah renk Maddesel evrendeki 49 rengin bir araya gelmesinden oluşan bir karışımı ifade eder.  SİYAH RENGİN ÖZELLİĞİ:

  İnsanlığı gizli hikmet kavramı çerçevesinde , bulunan evrensel felsefi bilgileri tam olarak algılayabilen ve öğrenebilen Medyum yazarlar veya okuyucular, (B.İ.R) kavramının içindeki gizli sırra vakıf oldukları için ruhsal evrimlerini en kısa zamanda tamamlamış olurlar.  Hatta bu yüzden akrabalarına bile şefaat edilir. Onlarında ruhsal evrimleri yarıda kalmalarına rağmen tamamlanmış gibi bir ayrıcalık statüsü kazandırır. Bu durumda Nirvana boyutunu mutluluğunu huzurunu güvenini kazandırır. Hatta Omega boyutuna geçiş hakkı bile kazandırır.

  Yıldızlar-Güneşler evreni (Madde evreni) ;  7 Kat Yer küreler Alemini ifade eder. 49 renk tonunun bir araya gelmesinden oluşmuştur. Bu üç farklı evrenin Renk tonlarının yada boyutlarının toplamı 147 eder her renk boyutu da bir Tanrı ismi ve sıfatını oluşturur. Hepsi bir arada (İsm-i Azamı) meydana getirir.  Bu 7 kat yer küreler evreni ile ilgili bilgiler her kesin bildiği normal 5 köşeli yıldız sembolü ile ifade edilir. Bu Maddesel yıldızlardan oluşan evrene ALFA EVRENİ de denir. Renk boyutları beyaz ışıktan oluşan bir sembolü vardır.

  İLAHİ KONSEY Cinler Aleminin GerçegiMeclis) İdari mekanizma:

  İki Aktif Üye ve Onların bir başkanının bulunduğu üçlü yönetim mekanizması. Tüm 18000 Alemlerin her birinin sıra ile Mini Atomik bütünlüğünün dışında kalıp onları bir üst boyuttan kontrol eden ,çalıştıran yetkili üçlü ilahi Meclis, yada 18000 adet ilahi konseylerden birisi. Her mini Atomik bütünlerden herhangi birisi etrafındaki yörünge çizgilerinde bulunan 9 gezegenli güneş sistemi gibi çalışır.  İLM-İ LEDÜN: Kader ilmi: Hikmet Kitabı (kuranla birlikte Peygamber Muhammed (s.a.v.) e indirilen ikinci kitap): Tanrının gizli ve sürpriz olan imtihan sırları, hakikat-ı Muhammedi. Evrensel insanlık Gerçeği.Ruhsal Evrimin amacı,vahdeti vücud felsefesi.Tanrının B.İ.R kavramı.: Yada “Hailifetullah” kavramı.”99 esma ül Hüsna” nın sırrı. “Bilgi kitabı” “İlmi Ledün” denilen Kader kitabıdır

  tevfik bunu beğendi.
  **İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK**

 2. #2
  Status
  Offline
  tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Azimli Defineci
  Üyelik tarihi
  25.07.2013
  Yer
  FETHİYE,İZMİR,MANİSA..
  Yaş
  60
  Mesajlar
  243
  Tecrübe Puanı
  14
  OTOMATİK REKLAM

  Standart

  S.a. Allah Razı Olsun Sayın Ustam Elinize ve Emeklerinize Sağlık Saygılar.
  aga_0074 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cinler Hakkında
  By aga_0074 in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TLSIMLAR
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 18.01.2014, 14:55
 2. Cinler Kaç Yıl Yaşarlar
  By aga_0074 in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TLSIMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09.01.2014, 13:53
 3. Diyarbakir nasıl kuşatıldı Gizli Gercegi Biliyormuydunuz 5
  By aga_0074 in forum BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06.12.2013, 23:48
 4. Cinler Defineyi Kaydırır mı ?
  By Radmin in forum DEFİNE & ARKEOLOJİ HABERLERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10.01.2011, 01:45
 5. Cinler çarpar
  By Blue in forum DEFİNE & ARKEOLOJİ HABERLERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11.11.2010, 15:43

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define İşaretleri

Evde Ek İş İlanları