Sponsor Reklam-5
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 2 gönderen aga_0074

Konu: Cinlere Karşı Okunacak Etkili Dua

 1. #1
  aga_0074 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  21.04.2008
  Yer
  DİYARBAKIR_AMED
  Mesajlar
  4.927
  Tecrübe Puanı
  361

  Standart Cinlere Karşı Okunacak Etkili Dua


  îbn-i Sa´d ve Beyhakî Ebu´I-Aliye´den naklen Hâlid bin Velîd´in şöyle dediğini rivayet eder: Ben Peygamber´e (s.a.v.) mürâcât ederek de dim ki: "Ey ALLAH´ın Resulü, geceleyin cinlerden biri ansızın gelip beni korkutuyor... Bana neyi tavsiye edersiniz?" Peygamber Efendimiz de bana şu şekilde dua edip ALLAH´a iltica etmemi tavsiye buyurdular:

  "ALLAH´ım ben Sana, Senin o iyi veya kötü hiçbir varlığın dışına çıkamıyacağı kelimât-i tâmmeni vesile ederek, yeryüzünde gizlenen veya aşikâre olan, yeryüzünden yukarı çıkan veya yukardan yeryüzüne inen serlerden sığınırım ve ansızın gelip de beni korkutan şeyden de sığını rım... Ancak hayır ve iyilikle gelen hâriç... Ey Rahman olan Rabbim, bütün bunlardan beni Sen koru..."

  îbni Sa´d, îmrân bin Husayn´dan, babasının şöyle dediğini nakle diyor: "Ben Peygamberin (s.a.v.) yanından ayrılırken, ne dememi tavsi ye edeceğini sormuştum. O da bana: "ALLAH´ım beni nefsimin şerrinden koru ve bana doğru olana azmetmemi nasîb eyle!" dememi tavsiye etti. Ben de bu şekilde söyledim. Ben, bu şekilde söylerken henüz müslüman olmuş değildim. Fakat anîden müslüman olmak kararma vardım ve müslüman oldum. Sevinerek Hz. Peygamber´e koştum ve durumu ken disine müjdeledim..."

  îbni Sa´d Ebâ Bekir bin Muhanımed´den nakleder. O şöyle demiş tir: "Yılanlı Kayacıklar" denilen yerde, Abdullah bin Sehl´i yılan sokmuş. Peygamber (s.a.v.) ise: "Onu hemen Umara bin Hazm´a götürünüz" bu yurmuş. Oradakiler demişler ki: "Ey ALLAH´ın Resulü, o ölüyor!" Pey gamberimiz de tekrar: "Eğer siz onu Umara bin Hazm´a götürürseniz, o da ona okursa, ALLAH Teâlâ kendisine şifâ verir" buyurmuştur. Onu he men ona götürmüşler. O da onu okumuş. ALLAH da şifâsını lütfetmiştir."

  Yine Îbni Sa´d, Sehl bin Ebû Has´ama´dan rivayet ediyor. O şöyle diyor: "İçimizden birini ´Yılanlı Taşlık" denilen yerde yılan sokmuştu... Amr bin Hazmın ona okumasını istediler. O ise okumak istemedi. Pey gamber Efendimiz oraya gelince ondan izin istenildi. O da: "Bakayım ne okuyacaksınız! Okuyacağınız şeyi bana arz ediniz" buyurdu. Arz etti ler... O da izin verdi."  [2] Bu dua, Cebrail (a.s.)´ın inip Peygamberimizi öğrettiği ve Peygamberimiz´in kendisi için de okuduğu duanın aynıdır.

  [3] Bu hadisin aslı şöyledir: Peygamberimiz İmran´a: "Sen kaç ilâha tapıyorsun?" diye sordu. Imran da: "Yedi ilâha: Biri gökte, altısı da yeryüzünde" dedi. Peygamberimiz: "Bir korkun veya dileğin olsa, hangisine yönelirsin?" dedi. Imrân: "Göktekine" cevabını verdi. Peygamberimiz: "Öyleyse her zaman göktekine ibâdet et, yeryüzündekileri bırak" buyurdu. Sonra, yukarıdaki o iki dua cümlesini öğretti.

  [4] Peygamberimiz, böylece hastalara okunan duaları kontrol eder, uygun olanla rına, yani şirk bulunmayanlarına izin verirdi.


  tevfik ve TTS bunu beğendiler.
  **İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK**

 2. #2
  TTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  TTS
  Status
  Offline
  Azimli Defineci
  Üyelik tarihi
  30.11.2013
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  172
  Tecrübe Puanı
  16

  Standart

  yararlı bir bilgi, teşekkürler :alkis:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Baş Ağrısına Karşı Okunacak Duâ
  By aga_0074 in forum PEYGAMBER EFENDIMIZ .SAV.'den ŞiFALI DUALAR
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 21.12.2013, 00:51
 2. heyelanlarin oluşumunda etkili olan doğal nedenler
  By ömerxx in forum KATEGORİSİZ KONULAR
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06.12.2012, 01:40
 3. kuranı kerimde cinlere karşı korunma duası
  By TURAN-HAN in forum DİNİ KONULAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.04.2012, 12:44

Bu Konudaki Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define Sohbeti,Elektrik Taahhüt,Define İşaretleri,DEFİNE ARAMA,DEFİNE

SEO UZMANI

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.