Sponsor Reklam-5
4 sonuçtan 1 ile 4 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Tecrübeli Defineci
  Üyelik tarihi
  29.05.2010
  Mesajlar
  607
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart Büyü Çeşitleri


  Büyü Çeşitleri

  Dünyanın çeşitli ülkelerinde yüzlerce, hatta binlerce türden büyüye rastlamak mümkün. Ancak, büyüler genel olarak üçe ayrılıyor: Ak büyü, kara büyü ve muhabbet büyüsü. Ak Büyü: Yönlendirme ve bağlama denilen çalışmalar bu sınıfa giriyor. Büyü yapılarak, bir insanın düşünceleri belli konuda yönlendirilmeye çalışılıyor.
  Ak büyü, bir insanın diğerine sıcak bakması, kaynaşma, işlerinde başarı sağlaması ve muhabbet getirmesi amacıyla yapılıyor. Kara Büyü: Bu büyü türünün hedefi tamamen kötülük.
  Bir insanın diğerinden nefret etmesi, işlerinin bozulması, aile ortamının dağılması, kişinin zarar görmesi kara büyünün faaliyet alanına giriyor.
  Kara büyü, güçsüz ve zayıf bir insanı ciddi sıkıntılara sürükleyebiliyor. Muhabbet Büyüsü: Genellikle insanın şirinlik kazanmasını, yıldızının yükselmesini hedefliyor.
  Bir insanın sevdiğine kavuşması ve bedenindeki negatif enerjinin pozitife dönüşmesi amacını güdüyor.

  Kara büyünün çeşitlerine gelince
  Türkiye'de yaygın olarak kullanılan kara büyü çeşitleri şunlar:
  41 iğneli sabun büyüsü: Kişinin yavaş yavaş erimesi, ticari hayatının dağılıp, başarısızlıkla sonuçlanması için yapılıyor. Sabuna iğneler batırılarak bazı işlemler uygulanıyor.
  Ardından sabun suya atılıyor. Sabun ve iğne ile yapılan bu büyü çeşidinin 2 ila 5 ay arasında sonuç verdiğine inanılıyor.

  İğneli bebek büyüsü: Bu büyü çeşidinin ulaşmak istediği nihai amaç ölüm. İğneli bebek büyüsü ile önce insanın psikolojisi, daha sonra da bedeni hedef alınıyor. Yaşanan sıkıntıların, ölümle sonuçlanması amaçlanıyor.

  Kilit Büyüsü: İnsanın nasibini ve kısmetini kapatma amacı güdülüyor. Kilit büyüsü ile bir kişinin iş hayatı sona erdirilmeye çalışılıyor.

  Kiriş Büyüsü: Bu büyü çeşidinin çok yönlü amaçları bulunuyor. Kiriş ya da çiriş denilen kedi bağırsağı kullanılıyor. İnsanların nasip ve kısmetleri ile dillerinin bağlanması, erkeklik ya da kadınlık duygularının yok edilmesi için sıkça başvurulan yollardan biri.

  Tırnak büyüsü: El veya ayak tırnağı kullanılıyor. Böylece, bir insanın bilinçsiz bir şekilde istemediği bir insana doğru yönelmesi ve ona bağlanması amaçlanıyor.

  İç çamaşırına yapılan büyü: Genellikle külot, atlet ya da sütyen kullanılıyor. İç çamaşırı muhabbet için kişileri birbirine bağlamak amacıyla kullanılıyor. Büyü yapılan kişinin, büyü yaptıranın etkisi altına girmesine çalışılıyor. Tersi amaçla yapıldığında ise, kişinin ruhen bunalıma girmesi, akli dengesini yitirmesi gibi hedefler güdülüyor.

  Domuz yağı büyüsü: Domuz yağı, büyü sektöründe kullanılan vazgeçilmez araçlardan biri. Domuz yağı ile yolunda giden işlerin bir anda çıkmaza girmesi amaçlanıyor.
  Büyüye maruz kalan karı-kocanın birbirlerini yabani hayvan gibi gördükleri söyleniyor. Domuz yağı, iki kişiyi birbirinden ayırmak, ticari hayatı yok edip dağıtmak, itibarın kaybolması, yıldızın düşmesi gibi yüzlerce kötü amaç için kullanılabiliyor.

  Balmumu büyüsü: Balmumu insan ya da başka şekiller haline getiriliyor. İğneli ya da iğnesiz olarak üzerinde işlemler yapılıyor.
  İyi niyetle kullanılırsa, muhabbet, kaynaşma ve aile ortamının güzelleşmesine yol açıyor. Kötü niyetle büyü yapılırsa, kişinin ailesini dağıtmak, ticari hayatı olumsuz etkilemek, toplum içindeki itibarını düşürmek hedefleniyor.

  Nohut ve fasulye büyüsü: Nohut veya fasulyeler belli işlemlerden geçirilip, tılsımlar yapılıyor. Daha sonra bunlar içi dolu bir kavanoza atılıyor. Nohut ve fasulyeler şiştikçe beklenen amaç gerçekleşiyor. Bu büyü çeşidi ile hem nefis, hem de beden bağlanmaya çalışılıyor. Mesela, hırsızlık yapan bir kişinin pişmanlık duyup çaldığı malı geri getirmesi amaçlanıyor.

  Kaşık büyüsü: Bu büyü türünde tahta kaşıklar kullanılıyor. Belli tılsımlarla kaşıklar üzerinde işlemler yapılıyor. Eğer iki tahta kaşık yüz yüze gömülürse, büyü yapılan kişinin büyü yaptırana bağlanıp, etkisi altına girdiğine, onu kalbinden ve beyninden çıkaramadığına inanılıyor.
  Kötü niyetle yapılırsa, iki tahta kaşık ters olarak toprağa gömülüyor. Bu gömme işlemi de genellikle mezarlıklarda yapılıyor. Bu işlem, bir insanın diğerinden kopması, nefret etmesi, ondan uzaklaşarak kin duyması amacını güdüyor.

  Dardahan tohumu büyüsü: Büyü yapılan kişiye huzursuzluk vermek, aile ortamının ve işinin dağılması gibi amaçlarla yapılıyor. Bu büyü türü, birbirini çok seven iki insan arasındaki duyguların yok olmasını hedefliyor.

  Yarasa kanı ve yarasa kemiği ile yapılan büyü: Yarasanın çatal kemiği ile yapılan bu büyü, çok etkili ve şiddetli. Muhabbet ya da bağlama amacıyla yapılırsa, kişinin bütün duyguları esir alınmaya çalışılıyor. Amaç, büyüyü yaptıran kişinin, büyü yapılanı dilediği gibi kullanması.
  Kara büyünün en çok kullanılan ve bilinenleri bunlar. Ancak, büyünün yüzlerce çeşidi var. Bağırsak, böbrek ve dalak gibi hayvan organları kullanılarak da kara büyüler yapılıyor.

  Türkiye'de sıklıkla yapılan ak büyü çeşitleri de şunlar:
  Safran Büyüsü: Büyülerin iptalinde ve kişilerin tıp dışındaki sorunlarının giderilmesinde safran kullanılıyor. Safran ve misk-i amber karışımı ile temiz bir beyaz kağıt üzerine gerekli yazılar yazılıp suya atılıyor ve toprağa gömülüyor.

  Bakır Levha Büyüsü: Vefk şeklinde koruma olarak kullanılıyor. Bakır levhanın üzerine bazı ayetlerle birlikte tılsım denilen rakamlar yazılıyor. Kişinin çeşitli etkilerden kurtulması ve rahatlaması hedefleniyor.

  Gümüş yüzük veya levha büyüsü: Bir gümüş levha veya yüzük üzerine belli tılsımlar kazınıyor. Kişinin büyüye karşı korunması, başkalarına şirin görünmesi, iş ve özel hayatında başarılı olması hedefleniyor.

  Alüminyum levha büyüsü: Alüminyum levha üzerine belli tılsımlar yazılıyor. Bu tılsımları üzerinde taşıyan ve evinde bulunduranların her türlü kötülük ve büyüden kurtulması amaçlanıyor.

  Karabiber büyüsü: Akrep, çıyan, yılan gibi zehirli hayvanların sokmaması için yapılan efsunlarda, genellikle kara biber kullanılıyor. Efsunlanan kişiyi hayatı boyunca hiçbir zehirli hayvan sokamıyor. Ayrıca, sevgi amaçlı yapılırsa, 41 adet karabiber okunur, metal bir levha üzerinde 7 gün boyunca yakılıyor.

  Fasulye büyüsü: 41 adet fasulye okunup üzerlerine çeşitli yazılar yazılıyor. Sevgi ve muhabbet getirdiğine inanılıyor.

  Defne yaprağı büyüsü: 7 ya da 14 adet defne yaprağı üzerlerine bazı dualar ve tılsımlar yazılarak alevli ateşte yakılıyor. Sonuçta sevgi ve muhabbet geliyor.

  Koka tespihi büyüsü: Koka ağacı tespihi kullanılıyor. Sevgi ve muhabbet için 3 veya 7 adet tespih tanesi üzerine yazılar yazılarak veya okunarak 3 veya 7 gün yakılıyor.

  Ceviz büyüsü: Bir kişiyi etki altına almak için ceviz kabuklarının üzerine tılsım ve dualar yazılıyor. Ardından iki kabuk birleştirilerek toprağa gömülüyor.

  At nalı büyüsü: At nalı üzerine birtakım yazılar ve tılsımlar yazılır. 3 veya 7 gün alevli ateşte kızdırılıyor. Amaç, büyü yapılan kişiyi aşk ve muhabbet sarması.

  Yumurta büyüsü: İyi ya da kötü amaçlarla kullanılabilir. Önce, yumurta delinerek içi tamamen boşaltılıyor. Ya alevli ateşte yakılıyor ya da içine tılsımlar konularak toprağa gömülüyor.
  Bunlar, Türkiye'de sıklıkla kullanılan büyü çeşitleri. Ayrıca, büyü ve büyücülükle uğraşan kişilerin, sadece kendilerine has büyü çeşitleri de bulunuyor.
  Büyü, iyi ya da kötü her türlü amaçla yapılan bir işlemdir..
 2. #2
  talha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Tecrübeli Defineci
  Üyelik tarihi
  15.05.2011
  Yer
  istanbul
  Yaş
  30
  Mesajlar
  773
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart Ynt: Büyü Çeşitleri

  Abii İyiline yapılanlar 41 gün

  Kötülüne yapılanlar ise Herzaman senenin o günü o ayı kendini tazeliyor kişi hocaya gitse bozdursa bile bu ölene kadar devam etmekdedir.

 3. #3
  aga_0074 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  21.04.2008
  Yer
  DİYARBAKIR_AMED
  Mesajlar
  4.927
  Tecrübe Puanı
  361

  Standart Ynt: Büyü Çeşitleri

  emeğine sağlık dostum
  **İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK**

 4. #4
  aga_0074 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  21.04.2008
  Yer
  DİYARBAKIR_AMED
  Mesajlar
  4.927
  Tecrübe Puanı
  361

  Standart

  aslinda yapanda yaptiranda haram
  **İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK**

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Büyü Türleri ve Dinlerde Büyü
  By aga_0074 in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TILSIMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.05.2014, 01:09
 2. ESKİ ÇAĞLARDA BÜYÜ
  By TURAN-HAN in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TILSIMLAR
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 11.12.2013, 03:25
 3. Eski Çağlarda Büyü
  By aga_0074 in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TILSIMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12.07.2013, 02:42
 4. Büyü Bozma Tılsımları ve çeşitleri
  By aga_0074 in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TILSIMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12.07.2013, 02:33
 5. Büyü, Büyücülük Büyü Hakkında
  By ömerxx in forum DEFİNECİLİKTE CİN-BÜYÜ VE TILSIMLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20.03.2012, 10:09
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Define Sohbeti,Elektrik Taahhüt,Define İşaretleri,DEFİNE ARAMA,DEFİNE

SEO UZMANI

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.