kaptırınca

İstanbul Kadıköy'de, tarihi altın sikke almak için Ercan Kurt'a 40 bin TL kaptıran Ruhşen Cüneyt Saraç, yanına aldığını bir kişiyle Kurt'u evinde saldalyeye bağlayarak işkence yaptı. İhbar üzerine eve baskın yapan polis, Ercan Kurt'u kurtarırken, Ruhşen Cüneyt Saraç'ın evinde yapılan aramada tarihi eserler ele geçirildi.

İddialara göre, Caferağa mahallesinde oturan Ercan Kurt, Denizli'den bir yakını tarafından kendisine tarihi eserler ve altın sikkeler geldiğini baldınıza anlattı.

Bunun üzerine baldızı da tarihi eserleri temizlik işçisi olarak çalıştığı ev sahibi Ruhşen Cüneyt Saraç'a satabileceklerini söyledi.

Ercan Kurt, buluştuğu Ruhşen Cüneyt Saraç'a elindeki sikkelerin fotoğraflarını gösterdi. Ercan Kurt bir süre sonra eski döneme ait olduğunu söylediği bir takı setini getirerek Ruhşen Cüneyt Saraç'a teslim etti.

Altın set ve altın sikkeler için Ruhşen Cüneyt Saraç, Ercan Kurt'a kapora olarak 40 bin TL ödedi. Ruhşen Cüneyt Saraç, elindeki takı setinin altın kaplama olduğunu ve tarihi bir değer taşımadığını anlayınca kaptırdığı parasının peşine düştü.

Sandalyeye bağlayıp sopayla dövdüler

Ruhşen Cüneyt Saraç, yanında bir arkadaşıyla Ercan Kurt'un evine giderek parasını geri vermesini istedi. Ancak parasını alamayınca arkadaşının yardımıyla Ercan Kurt'u sandalyeye bağladı.

Ruhşen Cüneyt Saraç ile arkadaşı sopalarla dövdüğü Ercan Kurt'u başından ve bıçakla bileğinden yaraladı. Evden bağırma sesleri duyan bir kişi durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine Asayiş Şube Müdürüğü'ne bağlı Güven Timleri hemen adrese baskın yaptı. İşkence gören Ercan Kurt'u kurtaran polis, Ruhşen Cüneyt Saraç ve yanındaki arkadaşını gözaltına aldı.

Hastanedeki tedavisinin ardından polis merkezine götürülen Ercan Kurt, Ruhşen Cüneyt Saraç'ın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını söyledi.

Bunun üzerine Saraç'ın evinde yapılan aramada Bizans dönemine ait bir adet amfora, Anadolu el yazması 3 fıkıh kitabı, Yunanistan'daki bir müzeye ait su kabı ve imitasyon takı setine ulaşıldı.

Soruşturmayı derinleştiren polis, 6 kişiyi daha gözaltına alarak Kadıköy Polis Merkezi'ne götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.