Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeniyken uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink'in doğup büyüdüğü Malatya'daki evi, birçok yerde define aramak için yapılan kazılar nedeniyle zarar gördü.

Evin harabeye döndüğünü öğrenen aile Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Hrant Dink'in 1954 yılında doğduğu ve 7 yaşına kadar yaşadığı merkez Çavuşoğlu Mahallesi'nde bulunan evi defineciler tarafından zarar gördü. Boş bulunan eve giren kimliği belirsiz kişilerin define aramak için evin birçok yerlerinde kazılar yaptıkları öğrenildi. Ker********* tek katlı olan evin yıkılma tehlikesi olduğu belirtilirken durumdan haberdar olan aile ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Uzun süredir boş duran eve bölgede bulunan tinercilerin girerek bali çektiği ifade edilirken, evin odalarında çok sayıda boş yapıştırıcı kutusu bulundu. Evin bazı odalarında define aradıkları görülen şahısların odaları kazdıkları ve birçok alanı talan ettikleri öğrenildi. Mahalle sakinlerinin durumu Dink ailesine bildirmesi üzerine aile Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (Doğan Haber Ajansı) 26.10.2010 17:31