Kars'a bağlı Arpaçay ilçesi Doğruyol köyünde define arayan köylüler jandarmaya yakalandı. Alınan bilgiye göre, Çıldır Gölü kenarında bulunan Doğruyol köyünde, alınan istihbaratı değerlendiren jandarma ekipleri yaptıkları operasyonla definecileri iş başında yakaladı. Doğruyol köyünde evinin bahçesinde bulunan evde kazı çalışmaları yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Evin içinden aşağı doğru yaklaşık 17 metre kazdıkları görülen köylüler, kurdukları sistemle akıllara durgunluk verdi. Kurdukları makara sistemiyle kuyudan çıkan taş parçalarını ve toprakları ilk önce evde biriktirip sonra çuvallayarak
boş arazilere döktükleri anlaşılan definecilerin merdiven ve elektrik sistemi de döşeyerek işleri rahatça yapmak için uzun uğraş verdikleri tespit edildi.
Evden kazdıkları çukurla yine Doğruyol köyünde bulunan kiliseye tünel olduğunu varsayan kişiler emellerine ulaşamadan yakalandı. Olayla ilgili olarak Metin A., Sunay T., Volkan Ç. ve Orhan Ç. isimli dört kişi yakalanarak gözaltına alındı. Doğruyol Jandarma Bölük Komutanlığı'nda ifadeleri alınan defineciler Arpaçay Savcılığı'na sevk edildi.